Biotin Çinko , Multivitamin

BiciriginAnnesi

Bu iki vitamini birlikte mi vermeliyim ?
Yoksa belli saat aralığında mi?

7 CEVAP

dilanbulent

Eğer iyi bir mama kullanıyorsanız ekstra bir vitamine gerek yok. Her şeyin fazlası zarardır. Eğer kullanacaksanız da 1 tane vitamin yeterli. Fazla vitamin hastalıklara yol açar. Fazla vitamin verince kediniz aşırı sağlıklı olacak sanmayın tam aksine ters etki yaratır hiç gerek yok kullanacaksanız 1 tane multivitamin yeterlidir.

Dün açtığınız başlıkta da güzel vitaminleri sıralamıştım ama kopyala yapıştır yapacağım aşağıya belki görmemişsinizdir diye.

Diafarm markasını önerebilirim özellikle vitaminler konusunda çok güzel ürünleri var.
Gimcat markasının da multivitamini gayet iyi.
Bio Pet Active markasının tablet şeklinde multivitamini var o da çok övülen bir üründür. Bu markanın başka vitaminleri de var deri/tüy sağlığı gibi.
Benim kedim yavruyken vitamin macunu olarak VMP Cat Paste isimli vitamin macununu kullanmıştım çok kaliteli bir vitamindir.

dilanbulent

Tekrarlıyorum: birden fazla vitamini aynı anda kullanmayın. Fazla vitamin her canlıya zarardır, fazla vitamin verince kediniz aşırı sağlıklı olacak sanmayın tam aksine ters teper.

Palyaco

Vest plus taurin vitamin kullanın hepsi var içinde sadece o yeterli hem tüy sağlığı hem taurin hem tüm vitaminler var

martuyl

Expert degilim ama mantıken bir zararı olmamalı çunku neden? Bildigim kadarıyla multivatimlerde ekstra çinko yok dolayısıyla fazladan alım gibi bir tehlike olmaz. Birlikte alımında da kotu bir etkileşim olacagını duşunmuyorum çunku birbirinin emilimini bloke edecek bi kombinasyon yok. Ama işte her gun alınıp alınmaması gerektigini veterinerinize tekrar bi sorun isterseniz.

BiciriginAnnesi

Dilanbulent

Konuma yazmış olduğunuz önerileri tavsiyeleri okudum gayet de güzel tavsiyeler de bulunmuşsunuz ben de cevap yazmıştım .

Önermiş olduğunuz bio pet active multivitamini veterinerimize danışarak aldık

Yanlız kızımın rahatsızlıkları çıktı bağışıklığı çok düşmüş ekstra başka şeyler de var multivitami ve biotin çinko desteklenmesi gerektiğini söyledi kendi de bir kaç vitamin önerdi de ben pek nedense sıcak bakmadım .

Teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için ❤️

BiciriginAnnesi

Palyaço

Vets plus+ yaş mamalari sipariş verdim diğer hafta gelir yavrulara kullanırım onları da veterinere danışıp kullmalımıyım diye sormam lazim fazla gelebilir diye de düşünüyorum
Teşekkürler

beyzathemoc1

Veterineriniz ne derse onu kullanın ekstraya gerek yok