Sokaktan Beslediğimiz Annenin 2 Günlük Yavrusu İçin Ne Yapabilirim?

Make60

Sokakta beslediğimiz kedinin dün yavrusu oldu eve aldık ama yavrulara bakmıyor. 5 tane yavru var biri sert kaka yaptı ve hala yapmaya çalışıyor ıkınıp duruyor dünden beri morumsu bi renkte. Ne yapılmalı ne yapılmamalı lütfen yardımcı olun.

4 CEVAP

Warriorsans

Yeni doğan kediler tuvaletlerini kendileri yapamaz nemli bir pamukla masaj yaparak yaptırmalısınız tuvaletini. Annesi hiç mi bakmıyor? Emzirmiyor mu? Kedi süt tozuyla beslenmesine destek olmalısınız. Yavruları çok ellemeyin anneyi çok strese sokmayın sizden ayrı sakin bir odada dursun

Warriorsans

Yavruların 2 saatte 1 az az beslenmesi gerek

Superisi814

Bazı anne kediler insan eli değen , dolayısıyla insan kokusu üzerine sinen yavruları beslemez, ya da geciktirir.
İyi gözlemleyin anne beslemeye geçmez ise , warriorsans i dinleyim

Make60

Anne kedi dün 6 saat boyunca yavruların yanına gitmedi en son biz süt tozu yapıp besledik ama çok içmediler. Daha önce yavru baktım ama hiç 2 günlük yavrunun katı kaka yaptığını ıkınmaya çalıştığını görmemiştim