Kedimin Evden Kaçması

Tugba1255

Kedimi dışarı hiç çıkartmıyordum ama arada arka bahçeye çıktığı oluyordu ama korkarak eve giriyordu dün de aniden cıktı ama bu sefer çıldırmış haldeydi tüylerini kuyrugunu kabartarak saldırmaya basladı eve de alamıyoruz çağırdıgım zaman şımarmış gibi oluyo ama hala kuyrugunu kabartıyor hava yağmurlu aç mıdır bilemiyorum bazen gözüküyo yaklaşınca tıslıyo ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz

23 CEVAP

Tugba1255

Hepinize verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim ama işte dinimiz gereği kısırlaştırma pek de sıcak bakılmıyo o yüzden dolayı birazda kısırlaştırma tabiki daha iyii sağlığı açısından

beyzathemoc1

Hayır dinimiz kısırlaştırmaya izin veriyor kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin araştırın dinimiz araştırmayı emreder dinimiz sağlık ve etik neyi uygun görüyorsa onu emreder

Jeffroshum

Ekosistemin dengesini bozmadıkça (ki bu sizin evinizdeki kedinizi kısırlaştırınca olacak bir şey değil) evdeki hayvanların kısırlaştırılması caiz diye biliyorum. Ailenizi bi şekilde ikna edersiniz bence. Eğer çiftleşmeyecekse kısır olmaması daha büyük soruna yol açabilir.

ByTogi

Arkadaşlar bir çok yöntem yazmışlar zaten siz artık hangisini yapabilirsiniz onu bir şekilde eve sokun sonrasında çok kullanmadığınız bir odada kalmasını ve odanın ışığını kapalı tutarak orada vakit geçirmesini sağlayın o düzelip size gelmedikçe siz onun üzerine gitmeyin.
Kısırlaştırmak istemiyorsanız o zaman ona eş bulun. Kısır olmadığı sürece her kızışma döneminde çiftleşme dikçe resmen azap duyacak.

Sezgek

ya genelde pek sinirlenmem ve sinirlenmeden yazmaya çalışırım ama tam olarak hangi ayette hangi surede yazıyor bu hayvanları kısırlaştırmayın günahtır diye yapmayın gerçkten bir deli ortaya taş atıyor sonra bu yalan yanlış bilgi yayılıyor gerçek kabul ediliyor tepkim size değil tepkim bunu yalan yanlış bilgiyi yayanlara lütfen bu tarz bilgileri ona buna başkasına sormayın direkt kaynağından bakın emin olun yoksa herkesin inancı kendine asla sorgulamam böyle bir şeyi

aslihan_e

Her şey Kur'an'da yazmıyor. Hadislere bakacak olursak "İdrar sıçramasından kaçının. Çünkü kabir azabının çoğu idrar sıçramasından olmaktadır." diye bir hadis var. İdrar bu kadar pis görülmüşken kediyi kısırlaştırmayıp eve çiş yapmasına izin vermek sizce sevap mı olur? Aynı şekilde kedi çişi de pis. Siz önce karar verin kediyi ev kedisi mi yapacaksınız sokak kedisi mi? Ha evet sokağa bırakırım kısırlaştırmam dersiniz o zaman buraya konu açıp yardım istemeye hakkınız var mı? Sokağa bıraktıktan sonra o kedi eve de gelmez, köpek de parçalar, araba da çarpar, hastalık da kapar, zehir de yer. Karar sizin, kediniz ölünce de doğası gereği öldü dersiniz. Doğa diye bir şey kalmadı, ormanda yaşamıyorsanız. Geçen belgeselde izledim insanlar doğadaki tilkiye bile gençlik hastalığı getirdiler, tilkiler öldü. Kedinizi düşünüyorsanız onu dışarı salmayın. Siz izin vermezseniz kaçmaz.

CalicoMia

Kedinizi acilen kısırlaştırın. Benim kedimin son 3 4 kızanı çok ağır geçmişti sürekli bana saldırıyordu her yerim kanıyordu meğersem kısırlaştırmadığımız için yumurtalıklarında kist oluşmuş. Siz geç kalmayın hemen yaptırın.

Not: kısırlaştırmamıj geç olmasının sebebi maddi yetersizlik üniversiteyi kazandığımda yatan ilk para ile kısırlaştırdım lütfen anlayış gösteriniz.

Miniss

Dinen sorun yok biraz arastirin lütfen.Diger turlu hamile biraktigi kedi sokakta dogurucak ve o bebekler buyuk ihtimalle olucek .kedinizi kisirlastirsaydiniz boyle bir sey olmazdi .peki bu gunah degil mi sizce