Kedimin Evden Kaçması

Tugba1255

Kedimi dışarı hiç çıkartmıyordum ama arada arka bahçeye çıktığı oluyordu ama korkarak eve giriyordu dün de aniden cıktı ama bu sefer çıldırmış haldeydi tüylerini kuyrugunu kabartarak saldırmaya basladı eve de alamıyoruz çağırdıgım zaman şımarmış gibi oluyo ama hala kuyrugunu kabartıyor hava yağmurlu aç mıdır bilemiyorum bazen gözüküyo yaklaşınca tıslıyo ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz

23 CEVAP

NorthNight

Dışarıda kaldığı her saniye tehlike onun için eve alışmış bir kedi. Kumunu vs (kokusunu alacağı) bir eşyasını kapının önüne bırakın yaş mama koyun. Sonra bi battaniye havlu gibi birşeyle yakalayıp bir odaya koyun ve bir daha asla dışarı çıkarmayın eninde sonunda sakinleşecektir.

NorthNight

Gerekli ve meşru sebeplerle; toplum menfaati gereği evde beslenen hayvanların gebe kalmalarını engelleyici ilaç ve benzeri şeylerin kullanılmasında ve ekolojik dengeyi bozmamak şartıyla kedi, köpek vb. başıboş hayvanların kısırlaştırılarak çoğalmalarının kontrol altına alınmasında dinen bir sakınca yoktur (el-Fetâva’l-Hindiyye, V, 437).

Miniss

Korktugu icin mi yapiyor acaba iceri alip bir odaya koyarak sakinlesmesini bekleyin isterseniz.Disariyi bilmiyorsa tehlikeli olur

Tugba1255

Evet dışarıyı çok bilmiyor ama eve alınca da daha kötü çıkmak için çırpınıyo saldırıyor şuan zaten hiç ortada yok sakinleşip gelmesini dört gözle bekliyorum normalde böyle değildi çıktıgı zaman içeri gell tatlı söz falan geliyodu ama bu sefer bi değişik oldu bi saldırma tıslama yaklaşamıyorum bile kızgınlık zamanı diye düşündüm inşallah öyledir ger gelir umarım

beyzathemoc1

Kısır olmayan kedi yapar tabi hayvanın doğası mı kaldı doğası gereği diyosunuz onların doğası çayırda kuş fare avlayarak yaşamak öyle mi yaşıyor şu an siz kısırlaştırmadıkça hastalık riski artıyor fazlasıyla ömrü kısalıyor böyle daha çok kaçar dışarıda viral hastalıklar diğer hayvanların saldırıları insanlar taciz tecavüz had safha dışarısı ölüm başka bir şey değil

beyzathemoc1

Yaş mamayla yakalayın bir şekilde

Tugba1255

Tüylerini kabartarak tıslıyo sakinleşmiyor ki bi şekilde dün eve aldık ama çıldırdı saldırınca mecbur birdaha saldık

ayselngx

Kedi sesi açarak yakalayın,benim kedim de bazen aynı tavırları sergiliyor,kedi sesi açarak sakinleştiriyorum

ayselngx

Kedi sesi açarak yakalayın,benim kedim de bazen aynı tavırları sergiliyor,kedi sesi açarak sakinleştiriyorum

Sezgek

Kısır mı kediniz değilse ondan olabilir agresifliği ama bence bütün agresifliğine rağmen içeri almanızı öneririm başına bir şey gelirse üzülürsünüz yaş mama işe kandırabilirsiniz yavru kedi sesine mutlaka geliyorlar onu deneyebilirsiniz ama eve alın derim bir şekilde

Tugba1255

1 -1.5 yaşlarında kısırlaştırmadık büyük ihtimal bundandır doğası gereği kısırlaştırmak istemedik bizde çok içeri almayı istiyoruz ama bir yandan da çıkıp gezsin gelsin de istiyoruz çok evde kalması sıkıcı sonuçta ama dışarıda kalması onun için iyi değil... çoktandır kızgınlığa girmişti ama neden böyle yaptı anlam veremedik açıkçası yaş mayaya yada kedi sesine kanacağını sanmıyorum

Tugba1255

Battaniye ile alamayacağım kadar saldırgan yaklaşamıyorum bile

PaladinLucie

Kilit cümle burası: "1 -1.5 yaşlarında kısırlaştırmadık büyük ihtimal bundandır doğası gereği kısırlaştırmak istemedik"

Çiftleşemeyen bir kedi hormanlarının etkisiyle agrasyon gösterir. Onu kısırlaştırmayarak eziyet ediyorsunuz tabiri caizse delirtiyorsunuz. İleri yaşlarda daha da kötü olacak tüylerini yolmaya sağa sola saldırmaya başlayacak.

Miniss

Bir de disarda çiftleşirse hastalik kapma riski de var.En iyisi eve almanız

eneskolon

aynı olay banada oldu kızgınlıkta olduğu için yapıyor tüylerini kabartsada bir şekilde yakalamanız lazım yoksa birdaha gelmez ben zorda olsa yakaladım ama mutlaka sert kalın eldiven giyin ben eve getirene kadar kan revan içinde kaldım paramparça etti kollarımı elimi küçük hayvan diye düşünmeyin çok güçlüler kafasını iyice kavrayın eve geçince sakinleşmişti direk yakaldıktan sonra direk veterinere götürün kısırlaştırma için