Kedimin İdrarında Kan Var

Behcetyldrm

Son 2 gündür kedimin idrarında kan var ama halsiz değil. Daha önceden de kızgınlık sonrası vajinasından sıvı akıntı gelmişti o zaman da böyle idrarında kan vardı. Sonra tedavi için götürdük akıntıyı kurutması için antibiyotik verdiler ve tekrar başlayabilir dediler. Şimdi akıntı gelmiyor ama bununla ilgili olabilir mi ? Veya 1-2 gündür biraz stresli gibi bu sebep olmuş olabilir mi ?

8 CEVAP

beyzathemoc1

Bana daha çok pyometra gibi geldi bu da enfeksiyon ama üreme yollarında olan yumurtalık rahim vs eğer kısır değilse %90 bu acilen kısırlaştırılması lazım yoksa hayatını bile kaybedebilir pyometrqysa çok tehlikeli eğer kısırsa idrar yolu enfeksiyonudur

Gimlihanim

İdrarda kan, idrar yolu enfeksiyonunun bir belirtisi olabilir. İdrar yaparken bağırma, idrar miktarında azalma vs gibi belirtiler de varsa belki sorunu bu olabilir.

NorthNight

Tekrar veterinere danışmanızı öneririm. Muhtemelen enfeksiyon durumu tekrarlamış. Çok ilerlemeden yine bi antibiyotik tedavisi alması iyi olur.

Anonymus985465

kedinizin idrar torbasında ve idrar yollarında struvit kristalleri olabilir.
İdrar tahlili öneriyorum

Bbgm

Bu ureme sisteminden, idrar yollarina hatta ve hatta bobreklerindeki bir soruna kadar işaret edebilir.. en kotusude bobrek.. idrarinda herhangi bir köpürme durumu farkederseniz ozellikle derhal veterinere goturun hatta bir sey yok deseler bile başka yere goturun ama mutlaka götürün.

beyzathemoc1

Kediniz kısır mı

Behcetyldrm

@beyzathemoc1 hayır kısır değil

Behcetyldrm

Bugün idrarındaki kan gitti ama tuvalete sık çıkıp az çiş yapıyor. Her hangi bir bağırma veya acı çekmesi yok