2 Mamayı Aynı Anda Kullanmak

beyzathemoc1

Anket

İkisini karışık bir kaba koyma
(14 oy)
Sabah birini akşam birini verme
(3 oy)
İkisini ayrı kaplarda aynı anda verme (kedi seçer)
(4 oy)
Bir hafta birini bir hafta birini verme
(1 oy)
Toplam (22 oy)

Kullanabilir miyim gibi bir soru sormuyorum sadece bilgili kişiler oylama yaparsa ve yazı linki atarsa sevinirim 2 mama aynı anda kullanılacaksa hangi tarz besleme seçilmeli

11 CEVAP

Heavenly

Ayrı ayrı verince kediniz birisine karşı ilgisini kaybedebilir, bir süre sonra birisini yer diğerini yemez, farklı markalar olmasından dolayı üretim aşamalarındaki sentezleme farklıdır, o yüzden farklı farklı yemesi sindirim mide problemlerine yol açabilir, ama iki mamada karıştırılıp tek mamaya dönüştürülürse o zaman ikisinin kokusu birbirine geçtiği için ayırt etmeden mama kabında ne varsa yer ikisinden de aynı anda yemesi birbirini biraz dengeler. Bence en doğrusu ilk önce ayrı ayrı bir kaba koyun kedinizin hangisini çok sevdiğini tesbit edin daha sonra elinizdeki mamayı tüketmek için ikisini karıştırıp verin mamalar bitince tek mamaya dönün.

gokhansultan

Veteriner kontrolü sırasında kızımın poposunun koktuğunu ve tüylerinin parlak olduğunu ama derinin tüyleri tutma konusunda sağlıksız olduğunu söyledi hekimimiz. İki mama karışık mı kullanıyosunuz dedi direk.

Ben nd ocean-orijen cat kitten karışık kullanıyordum ve veteriner tavsiyesiyle sadece nd ocean vermeye başladım. Popo kokusu hemen geçti, tüy dökümü de baya azaldı.

Veteriner farklı mama ve protein vermemin doğru olduğunu ama aynı anda yapmamam gerektiğini söyledi. 10 kg x maması, sonra 10 kg y maması şeklinde vermemin daha doğru olacağını söyledi.

pablopicasso

Böyle yapmaktansa yıl içerisinde rotasyonlu yapmanızı öneririm.
Birini daha çok sevip, diğerini yemeyip, içinden ayırabilir. Böyle olunca da , size hem maddi hem de manevi yük olarak dönme ihtimali yüksek😉

pablopicasso

Böyle yapmaktansa yıl içerisinde rotasyonlu yapmanızı öneririm.
Birini daha çok sevip, diğerini yemeyip, içinden ayırabilir. Böyle olunca da , size hem maddi hem de manevi yük olarak dönme ihtimali yüksek😉

Lils

Ben sırayla kullanıyorum sıkılmasın diye. 1 ay elimde fazla olanı sonra 2 hafta az olanı şeklinde. Böylece daha az sıkılıyor. Aynı marka farklı aroma şeklinde 2 mamayı dönüşümlü kullanıyorum ben bir sıkıntı yaşamadım.

Palyaco

Devamlı iki mama karışık veririm 1inci mamam devamlı ikinci mamam devamlı başka marka karışık veririm 1 senedir

MsBidik

Ben ikisini beraber ayni anda kullanmanizi onermem. Cunku veterinerim eger 2 veya daha cok mamayi karistirilarak verilirse kedide ilerde sindirim problemleri veya baska problemler olursa hangi mamadan kaynaklandigini bulmak cok zor. O yuzden ayni anda 2 veya daha cok mama vermek bence iyi degil kendi gorusum🌸

beyzathemoc1

Aynı marka farklı aroma olarak algılanmasın farklı marka Aynı aroma ya da farklı marka farklı aroma

gokhansultan

Yani kullanmanızda bir sakınca yok, aynı kapta olursa beğendiğini seçer önce yer ama aroma diğer mamaya da az da olsa geçeceği için onu da yer.

Farklı kaplarda olursa beğendiğini yer öbürüne hiç dokunmama ihtimali de var.

Eğer 2 mamayı da seviyorsa sabah birini akiam birini vermek daha doğru olur en azından her seferinde taze taze yer yavrucak :)

beyzathemoc1

Heavenly benimkiler öyle inat ki eğer bi mamayı cidden sevmedilerse karıştırınca bile seçe seçe yerler fisoxjwkxj

gokhansultan 10 kg mama bize 3 ay gidiyor (2kedim var) ve 3 ayda bile sıkılıyorlar bazen cok şükür sindirim sistemleri hassas değil kaliteli olduğu sürece hiçbir mamaya tepki vermiyorlar beğenmemezlik de çok nadir oluyor önlerine her gün farklı mama koysam hiç niye demezler hatta mutlu olurlar ama işte bilmeden sağlıklarına zarar vermek de istemedim

beyzathemoc1

Zaten rotasyonlu kullanıyorum sadece merak ettim ikisi aynı anda kullanılıncq nasıl olur diye