Scottish Fold - Mama Tavsiyesi

Quinttet

Kedim 7 yaşında kısırlaştırılmış bir kedidir. Alerjik olduğu için kuzulu mama almak istiyorum. Bunların arasında kaldım en son. Yardımcı olursanız sevinirim.

Mystic Gourmet Düşük Tahıllı Kuzu Etli
Pro Plan Delicate Kuzulu
Hills Optimal Care Kuzu Etli
Felicia Kuzulu
Happy Cat Weide Lamm Kuzu Etli
Happy Cat Sterilised Kuzu Etli
Sanabelle Sensitive Kuzu Tahılsız

4 CEVAP

PaladinLucie

Alerjisi neye kedinizin kanatlı içeriklere oluyor genelde yada gluten mi? Bu markaların çoğunda kanatlı eti veya proteini mevzut aynı şekilde glutende.

dilanbulent

Pro Plan Delicate Kuzulu.

Quinttet

Kedimin alerjisi beyaz ete. Özellikle yaz aylarında egzaması tutuyor

PaladinLucie

Beyaz etten kastınız kanatlı eti sanırım. Balık değildir diye düşünüyorum. Bu mamaların hiçbiri size uygun değil Happy cat içeriklerini bilmiyorum ama onun dışında ki mamaların hepsinde beyaz et var. Kuzudan çok var hemde.

Balığa alerjisi yoksa. Size tavsiyem yaz aylarında balıklı mamaları tercih etmeniz. Ben çok tüy döktüklerinde Acana pacifica tercih ediyorum onun bir tık ucuzu Bountiful Catch var. Gene bütçe sıkıntısı yoksa Orijen six fish var.

Eğer balıkta alerji yapıyorsa Orijen Regional Red alabilirsiniz tamamen kırmızı et içeriyor. Bir dönem sizinkine benzer alerjiye sahip kedime kullanmıştım çok memnun kalmıştım.

Tavuk içermeyen başka markalar varsa arkadaşlar yazacaktır.