Antihairball Özellikli, Sindirim Sistemi Destekleyici Kedi Maması

teddybal

Merhaba, antihairball özellikli ve/veya sindirim sistemi destekleyici kedi maması kullanan var mı aranızda arkadaşlar? Birkaç mama buldum Google'dan ama emin olamadım.

  1. sorum uzun tüylü kediler için olan mamalarda (sanırım RC'de var) bu antihairball özelliği daha mı baskın?

Son sorum Royal Canin Sensible 33, hassas sindirimli kedilere önerilmiş ama yorumlarda hep ishalli kedilerde ishali kestigini okudum, sert dışkı için de başarılı olur mu kullanan var mı bu durumdaki kedisine?

Proplan Gastro Mama ile sindirimi düzene soktuktan sonra ilerde bu tarz mamalara geçmek istiyorum ama bilgim yok size danışmak istedim.. Teşekkür ederim şimdiden..

8 CEVAP

Palyaco

Suan wildfull aldım ben hairbal için ve sindirim için içeriği çok iyi kudopetfood saticisindan n.11 mama ölçüm kabı ve iki adette tester göndermiş ve kitapçığı tavsiye ederim erdenay firması resmi satici

NorthNight

Royal canin sensible biz kullandık geçtiğimizde ishal değil aksine boncuk boncuk kaka ve kusma şikayetleri vardı kakası normalle yaklaştı kusma şikayetide tamamen ortadan kalktı.

NorthNight

Birde biz ilk bir ay sadece sensible sonrasında da royal sterilised ile karıştırarak verdik. 3-4 ay kadar kullandı sonra sensibleyi kestim. Sterilised ile devam etti, sorunlar nüksetmedi.

simbakedi

kedi lolayla kanalinda gormustum, uzun tuylu kediler icin ozel olan mama kullaniyordu cunku tuylerini hep kusuyormus. bir de malt ve cim de kullaniyor ustune, destek olarak mamasini da oyle aliyordu. allahin sokak kedileri girdikleri triplere bak alt tarafi tuy ya hahahsjfkdsjjf

teddybal

@simbakedi valla ya bu bahar bir haller oldu kedilere jdjdjd çok teşekkür ederim hemen izliyorum 🤍

teddybal

Bu arada bulduğum birkaç marka şu;
-Royal Canin Hairball Care kedi maması
-Advanced Hairball Hindili kısırlaştırılmiş kedi maması
-Hill's Hairball İndoor Tavuklu yetişkin kedi maması
-Hill's Sensitive Stomach & Skin Tavuklu yetişkin kedi maması

teddybal

@NorthNight aa öyle mi tam aradığım gibi o zaman, çok teşekkür ederim

teddybal

@NorthNight tam kaç ay kullandınız diye soracaktım siz yazmissiniz bile, çok sağ olun