İdrar Yolu Enfeksiyonu

Busenurozyurt

Merhaba arkadaşlar,
Bugüne kadar fark etmediğim fakat az önce bir anda kedimin kumuna gidip idrar pozisyonunu aldıktan sonra idrarını yapmadığını veya damla damla yaptığını fark ettim. İdrar yolu enfeksiyonundan şüphelendim. Daha önce idrar yolu enfeksiyonu yaşayan kişiler belirtilerini ve tedavi sürecini paylaşabilirse çok sevinirim. Bu arada kedimin coronası pozitif.

6 CEVAP

Anonymus985465

İdrar yolunu strüvit kristali tıkamış olabilir Acil veterinere

Palyaco

Tek ilacı kizilcik 1 yemek kaşığı kizilcigi 1 dardak sıcak suda 20 dakika bekletin sonra süzün 1 çay kasigi bol sulu yasmamaya haftada 3 sefer verin burda bu şekilde çok kedi iyileşti şimdiden geçmiş olsun

Busenurozyurt

Veterinere götürdük. Röntgen ve ultrasonda bir sorun olmadığı söylendi fakat mesanesi boş olduğu için ultrasonda mesane içi görünmedi. İdrarı da olmadığı için idrar yapmasını ve mesanenin dolmasını beklemedeyiz. Umarım kötü bir şey yoktur. Cevaplarınız için teşekkürler

bademthecatt

Geçmiş olsun umarım kötü bir şey çıkmaz

bademthecatt

Geç kalınmadan ve daha kötü olmadan muayene ettirmenizi tavsiye ederim

Anonymus985465

Kesinlikle idrar tahlili yaptırın. İlk iki veteriner idrar tahlili isteneme rağmen ultrasonla yetindi, renal mama sattı.
3. veteriner sonde ile idrar aldı ve idrar torbasının strüvit kristalleri ile dolu olduğu, idrar yolunu da kristallerin tıkamış olduğu tesbit edldi.