Diş Eti Kızarıklığı Ve İltihap

Merhaba. İki kediminde diş etleri kırmızı ve iltihaplı olduğunu söyledi veteriner. Çözüm olarak birşey sunmadı 🤷🏻‍♀️ Testler yapılması gerekiyo lösemi,kan vs. vs. falan dedi. Birinde de diş kaybı var dedi hatta. Başına gelen var mı?

4 CEVAP

Bbgm

Iki kedide de ayni durumun olusmasi icin ya bulasici bir sey olacak ya da ortak olarak kullandiklari yaptiklari bir sey olacak.. simdi bulasici bir sey olmasina sebebiyet verecek bir durumlarj var mi mesela disari ciktilarmi baska arkadaslari varsa gorustuler mi yani bir yerden birine bir sey bulasmis oda digerine bulastirmis olabilir mi?? Hayir ise cevabiniz buna muhtemelen gunluk rutinlerindeki bir sey sebeo oluyor.. mesela bizimkiler cok iyi denilen bir mamadan alerji yasadilar birisi yogun sekilde siyaha yakin rnekte idrar yapti sonra otekide 2 gun arayla oyle yaomaya basladi kakalarida kopkoyu siyahti. Hemen mamadan oldugunu anladim.. yani belirtiler esit mi seyrediyor yoksa biri digerinden once veya siddetli mi bunada bakin.. bunyesine gore bedenlerinin tepkileri degisiyorsa alerjide olabilir.. hatta oynarken gidip kemirmenin cok keyifli oldugunu kesfettikleri bir seyden bile olabilir.. size tavsiyem testleri kedilerden daha siddetli belirti yasyaanina yaptirin nasilsa ikiside ayni seyden muzdarip sorun anlasilir ve hastalik cikarsa ikisinide tedavi ettirirsiniz..

beyzathemoc1

Diş eti kızarıklığı gingivit stomatitte olur genelde antibiyotik tedavisi ve klorobenli ağız spreyi öneriliyor

Palyaco

Dr natures dental içme suyuna 250 ml suya 10 damla veya 3 fis fis cok iyidir şiddetle herkese tavsiyemdir düşlerdeki ve disetlerindeki farkı gorursunuz

Yani ben veteriner demeden anlamadım açıkcası. Çünkü rahatsızlık gösterecek başka bir belirti göstermediler. Hiç dışarı çıkmadılar. Açıkcası neyin sebep oldugunu anlayamıyorum. Bana geldiklerinden beri var bu her veterinere gittiğimizdr söylüyorlar. Bulaşıcı olabilir dendi tabiki aynı kaptan içip yiyorlar. Çaresiz kaldım. Diş fırçalamak, damla damlatmak çok çok zor😞