Acil Bakabilirmisiniz :(

Rabiacingz

Kedimin hemogram kan tahlilinde wbc degeri 38 ile serüvene başladık. Largopen adında 5 gun antibiyotik kullandık düşmedi sonrasında bi 5 gun daha iğne yaptirdiktan sonra 2 hafta bekledik ve tekrar tahlile gittik bu sefer değer 51 e çıkmıştı azitro diye bir antibiyotige basladik bu kez 43 e düştü. En sonunda dediler birakalim boyle kalsin gozlemleyin. 2 ayrı Veteriner hekime goturdum teşhis koyamadilar ama wbc degeri hala yuksek. Kedimin gozle gorulur bir belirtisi de yok ne yapmam gerek bilmiyorum konu hakkında bilgisi olan biri yol gostersin lütfen.

4 CEVAP

bademthecatt

Daha tecrübeli başka hekimlerede danışmanızı tavsiye ederim

D-O

Yanlis hatirlamiyorsam wbc degeri bagisiklikla ilgili yuksek oldugunda vucutta bagisiklik sistemi bir seyle savasiyor ve aktif durumda demek. Yani ne ile savastigini bulmak lazim diye düşünüyorum. Baska hekimlere de danisin mutlaka daha fazla bilgisi olan cikacaktir

Rabiacingz

Aynen wbc o demek. Enfeksiyon olsa antibiyotik sayesinde duserdi Stresten yuksektir dediler oylece bıraktılar. Ama sonucta yukselmeye devam ediyor yerinde saymiyor. Tek bir belirtimiz var fazla tüy döküyor baska bir belirtide olmadigi icin tanı konulamıyor.tesekkur ederim

Anonymus985465

Daha tecrübeli bir veterinere gitmenizi ve tam biyokimya yaptırmanızı öneriyorum.