Emziren Kedi Antibiyotik İçebilir Mi

bengthecatmom

Emziren kedi antibiyotik içebilir mi
sokakta baktığımız kedilerden biri doğum yaptı. kendisini bildim bileli sürekli miyavlıyor ağlıyor gibi. çok korkak hiç de yakalayamadım. bir kaç kez ensesinden tutup vitamin verdim ama öyle korktu ki kaçıp gitti. şimdi de hapşrumaya ve öksürmeye başladı. çalışma şartlarım yakalamaya müsait değil. yakalasam da yavrular nerde bilmiyorum çok takip ettim ama bulamadım.alıp götüremem. vitamn dışında ne yapabilirim?

1 CEVAP

aslihan_e

Amoksisilin etken maddeli antibiyotik emziren kediler için güvenilirdir. Yani amoklavin augmentin gibi. Ama dozuna dikkat edin. Mercimekten biraz büyükçe sabah akşam tok karnına düzenli verin. 5-10 gün kullanması gerekli. Yağlı çorbalık tavuk haşlayıp bol bol suyunu içirirseniz ciğerleri temizler. İçmezse şırınga ile içirmeniz gerek. O çorbalık arka yağlı kısımlardan olması gerek, ondan yedirin yerse.