700 Bandında Mama Önerisi Kısır

Pikapru

Merhaba bozita alacaktım bir sitede skt sorunu vardı bir sitede taşınacakları için tedarik sorunu vardı bir site dönüş yapmadı. T ren d yolda aziz ler vette var sadece. Başka bulamadım neyse bu fiyatta alabileceğim başka mama var mıdır içeriği temiz olan sanabelle aynıydı bozita ile fiyat olarak baktım o da uçmuş daha fazlasını veremeyeceğim :(

17 CEVAP

Poncimin

Sanabelle ve Bozita kadar içeriği iyi olmasa da tam o bütçelerde Happy Cat'in mamaları vardı, isterseniz bakabilirsiniz. Somonlu olanı tercih etmek daha iyi olabilir tüy sağlığı için. Bu site satıcıları listeliyor buradan bakabilirsiniz. Bu tarz yerlerden mama alırken de mutlaka önceden satıcıya son kullanma tarihini sorun, ayrıca yüksek puanlı satıcıları seçin.

https://www.akakce.com/kedi-mamasi/en-ucuz-happy-cat-sterilised-atlantik-lachs-somonlu-kisirlastirilmis-10-kg-yetiskin-kuru-fiyati,367379536.html

Bunun dışında ko lay ma ma, p et gr oss, pet bu ra da, p et za, pet im ce gibi sitelerde de satışı vardı. pet im ce dışındaki sitelerde somonlu maması stoklarda bitmiş sanırım ama kuzulu maması satılıyor o da alınabilir. Fakat şunu tekrar belirteyim Bozita ve Sanabelle içerik olarak çok daha iyi ve kalitedir. Yani alabilirseniz öncelikli tercihiniz bu iki marka olursa daha iyi olur. Olmadı dediğim gibi Happy Cat olabilir. Bu bütçe için aklıma başka da mama gelmedi şuanda, yine belki fiyat takibi ile Proplan, Hills de indirimde bulunabilir. O mamalara da bakılabilir bir ihtimal. Happy Cat'in Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Mamasının içeriği şu şekilde, içeriği hakkında bilginiz olsun diye paylaşıyorum. Ona göre bakarsınız artık.

İçindekiler:

Kanatlı proteini**, et unu, somon unu (%11), mısır unu, pirinç unu, patates gevreği, lignoselüloz (%5.5), hayvansal yağ (kümes hayvanları dahil), pancar küspesi* (şekeri alınmış), ayçiçek yağı (%1.6), hidrolize balık*, elma posası* (%0,8), potasyum klorür, kanola yağı (%0,4), maya*, sodyum klorür, kuru yumurta, deniz yosunu*, keten tohumu (%0,16), hindiba tozu* (%0,15 = 0,1 % inülin), yucca schidigera* (%0,1), midye eti* (%0,05), maya* (özüt, %0,02 = %0,0032 MOS), devedikeni (%0,013), enginar, karahindiba, zencefil, huş yaprağı, ısırgan otu, papatya, kişniş, biberiye (%0,013), adaçayı, meyan kökü, kekik (Toplam kuru ot: %0,16)

*) kurutulmuş
**) kurutulmuş, kısmen hidrolize

İlaveler:

Vitaminler/kg:
Vitamin A (3a672a) 17000 IE, Vitamin D3 (3a671) 1000 IE, Vitamin E (tüm-rak-alfa-tokoferil asetat 3a700) 100 mg, Vitamin B1 (Tiamin mononitrat 3a821) 4 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 3a825ii) 4 mg, Vitamin B6 (Piridoksin hidroklorür 3a831) 4 mg, Biotin (3a880) 500 mcg, Kalsiyum D Pantotenat (3a841) 10 mg, Niasin (3a314) 55 mg, Vitamin B12 75 mcg, Vitamin C (sodyum kalsiyum askorbil fosfat 3a312) 30 mg, Kolin klorür (3a890) 60 mg, Taurin (3a370) 1000 mg

Eser elementler/kg:
Demir (demir(II)sülfat monohidrat 3b103) 105 mg, bakır (bakır(II) sülfat pentahidrat 3b405) 10 mg, çinko (çinko oksit 3b603 80 mg, amino asitlerin çinko şelatı, hidrat 3b606 25 mg) 105 mg, manganez ( manganez(II)oksit 3b502) 25 mg, iyot (kalsiyum iyodat, susuz 3b202) 2 mg, selenyum (sodyum selenit 3b801) 0.15 mg, antioksidan, bitkisel yağlardan tokoferol özleri 1b306(i)

Amino asitler/kg:
DL-Metionin ( 3c301) 4200 mg.

Analitik Bileşenler:

Ham protein %37,0, ham yağ %10,5, ham lif %5,5, ham kül %7,5, kalsiyum %1,3, fosfor %1,05, sodyum %0,65, potasyum %0,65, magnezyum %0,09, Omega-6 yağ asitleri %2,5, Omega- 3 yağ asidi %0.3

Palyaco

İki mama için myfood ve exclusion tavsiye ederim hassas kediler icin myfood kuzulu ve exclusion kullanıyorum suan karışık ve cok memnunum sodyum değeri ve omega 3 değeri çok iyi myfood un suan 15 kg 470 tl indirim kodu ile 420 geliyor indirim kodu 6269321

Kuzucansu44

Exclusion öneririm ben de yeni aldım

Pikapru

800-850 civarında o bütçemi aşıyor maalesef siz kaça aldınız

Pikapru

Maalesef her ay zam geliyor hatta neredeyse her hafta :(

Pikapru

Çok teşekkür ederim detaylı öneriniz için. Aklımda happy cat de vardı. Eğer bozita bulamazsam bunu alabilirim. İki mama kullanmayı düşünüyorum bu arada. Sizce bozita/happy cat ve prochoise mu yoksa prochoise yerine bozita ve molly mi ya da alt segmentten başka önereceğiniz varsa onlara da bakabilirim

Pikapru

Golosi almayı düşündüm fakat hiçbir yerde 7.5 ya da 20 kiloluk stok bulamadım

Poncimin

@Pikapru

Kedinizin hassas bir sindirimi yoksa iki mama karışık verebilirsiniz, ama hassas sindirim sistemine sahipse iki mama ağır gelebilir. Verirken mutlaka gözlemleyin, bazı kedilere iki mama karışık vermek ağır gelebiliyor.

ProChoice ve Molly arasından kesinlikle Molly derim. Öncelikle Happy Cat'in somonlu mamasını alacaksanız içerikte fark etmişsinizdir, somon içermesine rağmen içerikte somondan çok kanatlı proteini yer alıyor. Kanatlı proteini tavuk, hindi, kaz, bıldırcın, ördek gibi etlerden oluşuyor. Bu yüzden ProChoice ve Molly'nin tavuklu kısır mamasından ziyade somonlu mamalarını alın bence ki aradaki somon oranı dengelensin. Bu yüzden somonlu mamalarını kıyaslıyorum. Ama yine de siz aroma olarak istediğinizi tercih edebilirsiniz fark etmez.

ProChoice Somon ve Karidesli Pro33:

Dehidre tavuk proteini (31%), mısır(25%), yeşil bezelye, tavuk yağı, dehidre somon proteini, beyaz pirinç (4%), hidrolize tavuk proteini(2%), kurutulmuş şeker pancarı posası, mineraller, maya ekstratı(MOS doğal kaynağı ve betaglukan), somon yağı, kurutulmuş bira mayası, dehidre karides proteini, kurutulmuş kızılcık, Yukka şidigera.

Molly Light & Sterilised Salmon

Kurutulmuş Somon Proteini (%38), Baldo Pirinç (%16), Mısır (%14), Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu (%0,04), Avizeağacı Özütü (%0,04), Kızılcık Tozu (%0,04), Pisilyum (%0,04)

Burada ProChoice somonlu diyor fakat oranı belli değil ve somondan çok tavuk var. Zaten Happy Cat'de de tavuk vardı başta. Molly'de ise somon proteini var direkt, güzel. Karışık verince tavuk ve somon dengeli olmuş olur. Ayrıca ProChoice çok fazla miktarda mısır içeriyor, bu kötü. Bir diğer konu da ProChoice'un somonlu kısır mamasının omega değerleri: omega 3 %0,4 omega 6 %0,8. Molly'nin somonlu kısır mamasının omega değerleri ise: omega 3 %0,65 omega 6 %3,60. Tüy sağlığı için omega değerleri faydalıdır ve Molly burada kesinlikle daha önde. Kısaca içerik ve analiz olarak Molly daha iyi, Molly tercih edebilirsiniz. Şu da var, Felicia ve Molly içerik olarak neredeyse birebir aynı. Hangisi daha uygun fiyata geliyorsa onu tercih edin derim.

Poncimin

@Pikapru

Golosi için şurada birkaç satıcı listeleniyor bakabilirsiniz. Ayrıca pet zz sh op ve mar ka ma ma sitelerinde de satılıyor olması lazımdı oralara da bir bakın.

https://www.akakce.com/kedi-mamasi.html/136609,1124745,1124773

Kuzucansu44

Şubatta bu siteden 630 a almıştım

Nadenge

Proplan'a da bakabilirsiniz Amaz on'da 700'e bulabilirsiniz. Prochoice alana kadar ben olsam Proplan alırdım. Rotasyona katılamayacak bir mama olduğunu düşünmüyorum. İçeriginde direkt et var en azından.

Pikapru

Ayrıntılı incelemeniz için gerçekten çok teşekkür ederim. 5 kedim var. 5'inin de çok şükür aşırı hassas değil sindirim sistemi. Dediğiniz gibi tavuklu ve balıklı kullanacağım dengelemek adına. Bozita aldım şu anda. Prochoise'u eledim hem mısırdan hem tavuk içermesinden. Son bir soru soracağım. Obivan selection kısır mama hakkında ne düşünüyorsunuz mar ka mama'da kilosu 40'a inmiş. Zaten diğer alacağım Molly ve felicia da kilosu 40 lira gibi.

Lils

Proplan 12 kg alımda kilosu 66 liraya gelebiliyor t r e n d y o l ya da he p si bu ra da gibi sitelerde. Portibon ya da suizonlineblog'da store olarak indirim haberlerine denk geliyorum. O şekilde bakabilirsiniz. İndirim oldukça paylaşıyorlar

Poncimin

@Pikapru

Obivan Selection da alınabilir, içerik tarzı Molly ile benzer zaten. İçerikte yazılana göre bakarsak Obivan Selection kurutulmuş et içeriyor, Molly ise protein şeklinde içeriyor. Fakat şu da var Molly'nin kısır somonlu mamasında toplam %61 hayvansal içerik olduğu yazıyor, Obivan Selection kısır somonlu mamasında ise toplam %51 hayvansal içerik var. Toplam hayvansal içerik Molly'ye göre biraz daha geride kalıyor. İki mamanın da analiz ve omega değerleri neredeyse birebir aynı. Molly'nin lif oranı birazcık daha önde, sindirim için lif iyi. Ayrıca Molly ekstradan L-karnitin ilavesi de içeriyor. Kısır kedi mamalarında genellikle eklenen bir ilave, kilo kontrolünü sağlıyor. Obivan Selection'da bu ilaveyi göremedim. Bir de şu var onu da belirteyim Obivan Selection kısır somonlu mamanın son kullanma tarihi mar ka ma ma'da 27.09.2022. Büyük boy paketini alacaksanız bu tarihe kadar paketi bitirebilir misiniz, ona dikkat edin mutlaka. 5 kedim var demişsiniz bu yüzden o tarihe kadar biter bence ama yine de belirtmek istedim.

Obivan Selection'dan ziyade Molly alabilirsiniz bence ama çok da fark edeceğini sanmıyorum. Hangisi daha uyguna gelirse onu tercih edebilirsiniz, hiç fark etmez. Obivan Selection kurutulmuş et içerdiğini söylüyor ama Bozita mama almışsınız, Bozita mamada zaten taze ve kurutulmuş etler var, Molly alın bence onda direkt protein şeklinde var. Bozita'daki taze ve kurutulmuş etin yanında direkt protein ile de beslenmiş olur yani protein kaynağı daha çeşitli olur gibi bence. Son karar yine de sizin tabiki, içerikleri benzer tarzda demiştim şu şekilde paylaşayım bakarsınız siz:

Obivan Selection Kısır Somonlu:

Kurutulmuş Somon Eti (%28), Baldo Pirinç (%18), Mısır, Hamsi Unu (%10), Hamsi Yağı (%7),Karides Unu (%9), Bira Mayası, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu (%0,01) , Avize Ağacı Özütü (%0,01) ,Kızılcık Tozu (%0,01).

Molly Kısır Somonlu:

Kurutulmuş Somon Proteini (%38), Baldo Pirinç (%16), Mısır (%14), Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hamsi Yağı, Nükleotid Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu (%0,04), Avizeağacı Özütü (%0,04), Kızılcık Tozu (%0,04), Pisilyum (%0,04).

Pikapru

Çok teşekkür ederim tekrardan çok yardımcı oldunuz @poncimin