Alerji Mi ?

BiciriginAnnesi

3.4 gündür fark ediyorum gözlerim sürekli kaşınıyor kızarıyor hatta kanlanma oluyor .
Ev de 1 yetişkin 3 yavru kedim var ne zaman onlarla oynasam daha doğrusu sürekli oyun oynuyoruz vs aradan 5 10 dakika sonra gözüm kaşınıyor sadece sağ gözüm yıkıyorum falan bu sefer daha çok kaşınma oluyor

Sizce alerji gibi bir durum mu (öyle olsa daha önce olması lazım )
Başına gelen var mı ?

Yoksa başka sorun mu ?
Öneri tavsiyeleriniz var mı ?
Hastahaneye şu ara gidemem

Not : kendi kızım da asla böyle bir durum olmadı
Şu sıralar çok fazla yavrular ile birlikte oyun oynuyoruz sürekli öpüyorum yani bir bebekle nasıl oynanıyorsa bende bıyıklılarla oynuyorum:)

6 CEVAP

Warriorsans

Mevsim geçiş sürecindeyiz alerji vakaları top noktada. Alerji olma olasılığı yüksektir. Alerjiler sonradan gelişebilir yada böyle mevsim geçişlerinde kendilerini belli edebilirler

meov

kedimi ilk sahiplendiğimde bende alerji oluyordu. kediye alerjim var sanmıştım ama sonra anladım ki kedi kumuna tozuna alerjim var. o zaman küçüktü kendini güzel temizleyemiyordu, bi de kumuyla oynuyordu. sonra düzeldi. minnakların kum durumundan olabilir mi acaba.

BiciriginAnnesi

Meov

Hiç aklıma gelmemişti
Bizim ufaklıklar da kumda oynuyor sonra bende onlarla oynuyorum büyük ihtimalle sizin dediğiniz gibi kuma alerjim var sürekli gözüm kaşınıyor öneriniz var mı acaba ?

meov

eğer toza alerjiniz varsa minnaklar büyüdükçe bu durum çözülür bence.

kum inceyse kalın kumla yada pelet diyorlar onu da değiştirebilirsiniz.
toza alerjisi olanın genelde başka alerjileri de oluyor. kozmetik ve temizlik malzemeleri kokulu parfümlülerine özellikle, ağaçlardan polen falan.... onlara da dikkat etmek lazım tabi ki.

BiciriginAnnesi

Teşekkürler meov

BiciriginAnnesi

Warrionorsans

Meov'un yazdığı hiç aklıma gelmemişti

Kum ile alakalı bir durum olabilir