Karidesler Hakkında Yardım İstiyorum

blue_hoddle

Merhaba. Kiraz karidesi beslemeyi düşünüyorum. Fakat karidesler ne yer bilmiyorum. Hazır yem vermek istemiyorum bazı sebeplerden dolayı. Bir makalede şöyle okudum ne kadar doğrudur bilmem yorumlarsanız sevinirim. * Karidesler bitkilerin üzerlerindeki alg, yosun vb. şeyleri yiyip beslenirler. Sizin haftada bir dut yaprağı, meşe yaprağı Vermeniz yeterli olacaktır. * Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz? sizce bu yöntemle beslenir mi. İllaki hazır yem vermek gerekiyor mu. Birde yemeleri ve sağlıklı olduğu için kızılağaç kozalağı ekleyeceğim sizce uygun mudur?
1- Karidesler k a t i l salyangozlar ile birlikte yaşar mı?
2- Herhangi bir salyangoz türünü akvaryum kurulduğu gibi ekleye bilir miyim bitkiler eklendiği gibi yani.
3- Klasik bitki toprağı karideslere zarar verir mi? alt tabaka bitki toprağı üst tabaka lav kırığı olacak.
4- lav kırığı ve Kiraz karidesler veya direkt karidesler yaşar mı?
5-akvaryum kurulduktan 2 hafta sonra karidesleri eklersem yeterli midir? Hiçbir hobicinin 2-3 ay bekleyeceğini düşünmüyorum ve 1 hafta içine ekleyenler var onun için sormak istedim.

Teşekkürler..

7 CEVAP

blue_hoddle

Cevap verenler, vericekler için Teşekkür ederim..

Gunesyildirimm

Konu hakkında hiçbir bilgim yok öne çıkması için yazıyorum umarım bir bilen vardır ve yardımcı olur

blue_hoddle

cvps

blue_hoddle

acil yardım :((

blue_hoddle

yardımm

blue_hoddle

öne çıkması için :c

blue_hoddle

yardm