Kedimde Yaralar Oluştu Acil

egchan

Kızım 11 aylık, tam 1 ay önce bacağında hafif bir kızarma olmuştu hemen veterinerine götürdüm mantara benzemediğini söyledi ancak yine de bir sprey verdi (Oceral) 2 hafta kullandım düzenli olarak ancak hiçbir iyileşme göstermedi daha sonra tekrar gittiğimde yine ışıkla yaptığı incelemede mantar olmadığını söyledi ancak bir teşhis de koyamadı, yara iyileşmesini hızlandırıcı bir solüsyon verdi, yaklaşık 2 haftadır da onu kullanıyoruz ancak tam olarak iyileşmedi üzerinde tüylenme oluyor ancak sarmadığım zaman ısrarla o bölgeyi yalayıp kanatıyor ve başa dönüyoruz :( alerji ihtimali için; doğduğundan beri aynı mamayı kullanıyoruz hills yavru kedi maması hiçbir problem yaşamadım, bi ara temin edemediğim için geçici olarak yine hillsin kısırlaştırılmış mamasını vermiştim ama onu da en azından 2-3 haftadır vermiyorum eski mamasına döndük ama 2 gün önce aynı yaradan boynunda da çıktı maalesef :( acral lick dermatitis ihtimalini de düşündük ancak sürekli aynı yeri yalamıyor normal olarak kendini her yerini yalıyor ve temizliyor :( yardımcı olabilirseniz sevinirim çok endişeliyim

2 CEVAP

gokhansultan

Deri sağlığı sadece dış hastlıkla değil iç hastalıklarla da bozulabiliyor, ne olur ne olmaz hemogram ve biyokimya baktırırsanız iyi olur.

bademthecatt

Uzun süre yediği mamaya karşıda hassasiyet geliştirebilir mama değişimi yapabilirsiniz veya alerji için klinik mamaya geçip deneyebilirsiniz