Traşa Gidiyoruz Bilenler Cevaplayabilir Mi Lutfen?

Bbgm

Arkadaslar yarin kedilerimizi tras ettirmeye goturecegiz tuýlerle basa cikamiyorum artik her yer tuy oldu. Ön bilgi olarak soruyorum. Traşin fiyati hazirligi nasil olur. Ne kadar olur? Anestezi gibi sersemlesme durumlari vok suruyormu bilgilendirebilir mi son zamanlarda yaptiranlar?

17 CEVAP

Warriorsans

Tüyleri dökülüyor diye tıraş ettirmek bence çok yanlış. Kediler tıraş olmayı sevmez psikolojileri bozulabilir. Sağlıklarına kötü etki eder. Ayrıca tabi ki anestezi yada sakinleştirici durduk yere vermiş oluyorsunuz ve bu da çok zararlı.

betulbakioglu

tuyleriylw ugrasamayacaksaniz niye sahiplendiniz? psikolojilerioyle bozuluyor ki o trasta ve anestezi zaten cok zararli yapmayin bunu

Palyaco

Tavsiye etmem tras ettirmeyin kedinizin psikolojisi bozulur

simbakedi

artık uzun tüyler değil daha kısa tüyler dökülecek ve kedinizin psikolojisini çok olumsuz yönde etkileyip strese sokacaksınız. inşallah anesteziden uyanır, çok ölüm vakası gördük çünkü. bu durumların hazırlığını yapın isterseniz

Pamuk_42

Kesinlikle tras ettirmenizi önermem piskolojileri için çok kötü bı durum düşününsenize saçlarınızı birinin kazidigini kedilerin tuyleride bizim saçlarımız gibidir tüy sağlığı için iyi gelen kaliteli bı mama alın günde 4,5 kes ıslak kedi taragi ile tarayın dökülme miktarını en aza indirmiş olucaksiniz

Casperbeyy

Islak bez çok işe yarıyor cidden,casperın yatağını daha bugün sildim mesela ,silerken yapışıyor beze ,silkeleyip tekrar siliyorum.ama silkelerken etrafa çok saçılıyor banyoda veya balkonda yaparsanız çok daha iyi olur :)

beyzathemoc1

Minimum tüy dökülmesi için kan tahlili yaptırın eksik vitaminleri kullanın somon yağı ve biotin takviyesi kullanın içeriği güzel üst segment mamalar kullanın her gün tüylerini tarayın bol bol malt verin

D-O

Ne kadar pahalı olsa da furminator tarak alirsaniz her gun tararsaniz tuyleri toplamis olursunuz. Furminator taragin orijinalinin gerçekten iyi oldugunu okudum.

Supurgenizin de ozel fircasi varsa onunla supurun bazen supurgeler de yeterli güçte olmuyor. Bir de hazneli tuy toplayıcılar var bayagi bi tuy toparliyor, ondan alabilirsiniz.

Bbgm

Cocuklarin kanlarinda eksik ya da saglik sorunu yok.. veterinerimize malt ve vitamin takviyesi almak istedigimi soyledim ama bu tip yapay gidalarin tuzak oldugunu bariz bir gereklilik olmadikca mama ve dogal ek gidanin yetecegini soyledi. Kendisi ic hastaliklari.uzmani isinde.cok.iyi birisi olmasa suphe edecegim ama kedilerde insan gibi memeli sonucta insan sagligi ile bagdastirinca soyledikleri benimde aklima.yatiyor. aslinda cocuklarin tuy dokumu normal mevsimsel. Hep vardi bi miktarda sorun olmuyordu ama bu ara temizleyemiyprum o kadar yogunlasti bi sekilde her yemekte yemekten cikiyor :D yani eskisi gibi olsa hic dert degil aslinda bu durumda sadece temizlik icin tavsiye istemeliyim.belkide. :/ traş iyi degilmis bu iptal kesinlikle bunu anladim ama sizler nasil temizliyorsunuz ozellikle camadir makinasi temizlemiyor giysilerden falan bi yikama önerisi var mi bildiginiz?

Casperbeyy

Sabah akşam düzenli tararsanız gözle görülür derecede azalıyor tüy dökümü ,benim kedim pek temas sevmediği için kıyafet için bir şey diyemeyeceğim ama koltuğa veya yatağa döktükleri tüyleri annem ıslak bir bezle siliyor,o şekilde hallediyoruz,mutfağa da pek sokmuyoruz ,mutfağa girmek istediğinde oyun oynayıp oyalıyoruz yemekten çıktığını görmedim hiç

NorthNight

Mevsim geçişlerinde her gün tarayın, taratıncada öyle üstten üstten değil güzelce dökülmüş tüyleri toparlayarak yapın. İnanın düzenli tarayıp, en çok yattığı yerleri falan düzenli süpürürseniz (ben bir de hazneli tüy toplayıcıyla üstünden geçiyorum) tüyler sizi rahatsız etmez. Benim evimde 3 gün süpürmesem didikleseniz anca tüy farkedersiniz öyle diyeyim. Kıyafetlerimizde, koltukta, halıda görünen hiç tüy olmuyor çünkü sık sık detaylı süpürürüm. Süpürme işinide iyi yapmazsanız bi yerden diğerine uçuşup temizlediğiniz yerinde bi anlamı kalmıyor. Süpürgenizin başlığı fırçalı olsun mutlaka, ben 2-3 günde bir hızlıca tüm evi (küçük dik süpürgeyle) haftada bir de büyük süpürgeyle süpürüyorum, iki günde bir de koltuk halı yatak gibi yüzeyleri hazneli tüy toplayıcıyla fırçalıyorum. Dökülen bütün tüy süpürgelerin içinde oluyor. Temizlik rutinlerinizi bir gözden geçirin derim, belkide tüyler açısından verimli temizlemiyorsunuz.

MMiamu01

Tüy dökümü mevsim geçişlerinde çok normal keşke tıraş ettirmeseniz belli bir süre sonra çok büyük bir oranda azalıyor zaten evde 4 tane kedim var normalde haftada 2 tarıyorum mevsim geçişinde olduğumuz için Hergun taramaya başladım ve Veterinerimizden biotin tablet aldık böyle bir yol izlemek kedilerin deri sağlığı ve psikolojik sağlıkları için çok çok daha iyi diye düşünüyorum

Casperbeyy

Rica ederim ne demek :))

Bbgm

Gercekten bunu hic bilmiyordum. O gunde bir suru kisiyi tras ettirirken gorunce gayet standart herkesin yaptirdigi bir sey sandim cidden. Peki giysiler vs nasil arindirabilirim tuyden yapiskanli bantlardan kullaniyorum ama bitmiyor yikayincada gecmiyor kisitlamakta istemem yani ozgur olsunlar ama yemektende tuy cikmasin cunku havalarda ucusuyor. Supurge yapiyorum her gun ama 7/24 supursemde napila saplaniyor tuyler yedigimz ictigimiz herseyin icinde camasir makinasina atilan toplar varmis ama kimse memnun kalmamis

Bbgm

Bizimkielrd emutfaga giremiyor cok tehlikeli onlar icin mutfak cunku. Ama bizimkiler asiri derecede kucak sever yani oturdugumuz an ikisi birden kosar gelir tirmanir uzerimize o bakimdan uzerimz daima tuy icindedir yemegede bizim ustumuzden dokuluyor buyuk ihtimalle tasiyoruz yani :)) islak bez cok.iyi fikir mutlaka yapacagim ve furminator tarakta alayim en iyisi.. kopegimin vardi aslinda ama hediye verdim teyzeme onlarin oglani tarasinlar diye tekrar alacagim ilk firsatta :)