Köpeğim Sürekli Silkelenip Kulağını Kaşıyor

Aygk

Arkadaşlar merhaba öncelikle. Köpeğim dün sabah huzursuz uyandı, gece saatlerinde de sürekli silkeleniyor kulağını ya halıya sürtüyor ya da bizden kaşımamızı bekliyordu. Normalde de kulağını sürekli temizlerim ama kirlenmiş olabileceğini düşünüp tekrar temizledim. Devam edince de acil veterinere götürdüm. Hekim mikroskobik olarak inceledi kulak zarına kadar baktığını ve bir sorun olmadığını söyledi. Dış parazitini uygulayıp kaşınmaması için alerji iğnesi yaptı gönderdi. Kan sonuçlarımız da normal. Bugun sabah kulağına dokunduğumuz an kaçıyor dokunmadığımız an da yerinden kalkacak dermanı yoktu. Şu an biraz iyi gibi kulağını ovalayınca rahatlıyor gibi hissediyorum. Biraz uzun uzun anlattım ama başına böyle bir durum gelen varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler 🙏

11 CEVAP

Bbgm

Benim kopegimde simdi yasamiyor ama zamaninda gencliginde boyle bir sey yasamisti. Temizlemek icin solusyon almistim hoslanmadi yaptirmadi kasindiriyordu bize iyice oda.. bocek girmis olabilir demistim cunku tam bahar donemiydi yada bir sey isirmis diye dusunmustum.. malum bocek isirigida kasindirir sonra bir kac gun sonra geçmisti.

Aygk

Umarım bizimki de ufak bir şeydir, çok korkuttu. Teşekkür ederim

Bbgm

Hekiminize guvenin :)) kopusler zaten kulaklarini cok kasir yani hassas alingan bi bolgedir orasi onlar icin oyle ki oksayinca uykulari gelir.. bir sey isirdiysa vs cok rahatsiz olmustur. Ici temizse sorun yoktur.

Aygk

Hekimimize güveniyorum da insanın canı gibi olunca da içim rahat etmedi. Belki benzer bir durum başına gelen vardır diye sormak istedim. Çok teşekkürler

Bbgm

Akinti olursa sisme olursa o bolgese o zaman korkmalisiniz ama kasintinin bir kac gune gececegini dusunuyorum :)

Aygk

Henüz ikisi de yok inşallah olmaz da.. ama gözüm üzerinde yanına yaklaşınca tedirgin oluyor artık. gözlemliyorum, olursa direk veteriner yolları 😊 inşallah dediğiniz gibi olur da bu süreci de sıkıntısız atlatırız. Teşekkür ederim 🙏

Bbgm

Insallah hemencecik iyilesir miniginiz :) saglik dilerim iyi olacak endiselenmeyin durumu buradan bildirirseniz sevinirim bende :)

Aygk

Elbette, biraz şişlik oluştu. Antibiyotik tedavisine başladık. Hekimimiz orta kulak enfeksiyonundan şüphelendi. Teşekkür ederiz 😊

Beyza07000

Kullanılan ürüne de dikkat etmek lazım bide dışarıdan birşey kactiysa bitki yada böcek yada asi zamanı geldiyse ama veteriner hekiminize danışın

Bbgm

Cok cok gecmis olsun iyiki hemen tedbir almissiniz bu kadarla atlatir insallah 🙏

Aygk

Kulaklarının altı gırtlağının sağ ve sol bölgesi, sağ göz de şişlik var şu an. Hiç gözünü açmıyor halsizlik var. Allah şifa bekleyen herkesin yardımcısı olsun bizi de arasına katsın. Bu kadarla kalırız umarım daha da ilerlemez, iyileşiriz