İdrardaki Pıhtı

Busenurozyurt

Merhaba arkadaşlar,
Dün birden kedim kanlı işemeye başlamıştı. İdrar tahlili, ultrason ve röntgen bakıldı. İdrar tahlilinde idrarında kristaller olduğu söylendi. Antibiyotik tedavisine, vitamin tedavisine ve özel diyete başlandı. Az önce kedimin idrarından kan pıhtısı benzeri bir şey geldi. Veterinerimize sorduk ve bunların olağan olduğunu, birkaç güne azalacağını söyledi. Daha önce başına gelen var mı?

5 CEVAP

Lavinia17

çok geçmiş olsun veteriner hekiminiz haklı.
inşallah antibiyotik tedavisi ile hemen kediniz iyileşir

Bbgm

Ah cocugum.. cok gecmis olsun. Neden olmus peki asidik ozellikli mi yoksa bazik mi.. bobreklerinde hasar mi var yoksa yanlis beslenme kaynakli mi?

Busenurozyurt

Böbreklerde hasar yok çok şükür. Herhangi bir tıkanıklık da yok. Bir hafta şehir dışına çıkmam gerekti. O süreçte mama yemeyi azalmıştı ve strese girdi sanırım. Ben döndükten sonra mama yemesi normale dönse de iki gün sonra kanlı işemesi oldu maalesef. Veteriner hekimimiz de yakın zamanda stres yaşadığı için olabileceğini söyledi.

Busenurozyurt

Geçmiş olsun dilekleriniz için de çok teşekkür ederim..

eneskolon

Ne kadar süredir kuru mamayla besleniyor ne sıklıkla yaş mama et yiyor ve günde tahmini ne kadar su içiyor