Doğum Yapan Kedi Ne Kadar Zaman Sonra Kısırlaştırılır?

BiciriginAnnesi

Kızım 2 Mart da doğum yaptı
Şuan da sütü çok azaldı emzirmeyi de bıraktı yavrular da kendilerini kurtardı kuru yaş mama yiyorlar
Anneyi yakalarsalar emmeye çalışıyorlar anne 2 dakika sonra kaçıyor artık sütü azaldığı için

Ve kızım kızgınlığa girdi yani apartmanı ayağa kaldiracak bir ses çıkarmıyor :)
Sadece erkek kedi çağırıyor 😂
Bir iki dakika kimse gelmeyince susuyor ara sıra miyavliyor ama kizanda

Çoğu yerde doğum yaptıktan 2 ay sonra deniliyor bazı yerler de 1.5 ay

Sorum şu ki ne zaman kısırlaştırma operasyonu yapılmalı?

4 CEVAP

Bbgm

Kizginlik gecince operasyon olur hormonlarin etkisi gecmeli. Bazi hekimler ilac tedavisi uyguluyor. Danisin mutlaka bu durumu. :)

cat_expert

Yavrular sütten tamamen kesildikten sonra istediğiniz zaman kısırlaştırabilirsiniz. Genelde 2 aya denk gelir zaten bu süre. Kızgınlıktan çıkmasını bekleyin hemen randevu alın.

Bbgm

Yorumum silindi.. hindistan cevizi yagi her cilt sorununa iyi gelir. Insanlardada ise yarar. Marketten temin edebilirsiniz. Zarari olmaz.

Bbgm

Arkadaslar karisiklik olmus baska basliga yazdigim yorumu bide buraya yazmisim. Kusura bakmayin. Dikkate almayin lutfen.