Kedimin Tırnak Dipleri İltihaplanıyor. Neden Olabilir?

Merhabalar. Uzunca bir süredir kedimin tırnak diplerindeki iltihaplar ile mücadele ediyoruz. Veteriner kumdan olabileceğini söyledi değiştirmemize rağmen düzelme olmadı. Furacin Pomad ve Madecasol krem verdi veterinerlerimiz onları da düzenli kullanmama rağmen iyileşmiyor sürekli tekrarlıyor. Başına böyle bir durum gelen var mı merak ettim :(

3 CEVAP

Sezgek

Başıma gelmedi ama zor geçmesi normal enfeksiyon kapan bir yerin temiz tutulması gerekir ama ne yazık ki bizim yavrucakların ise tekme ihtiyaçlarını gidermeleri için patilerini kullanmaları lazım ben cristalin ya da batikon ile düzenli temizlemenizi tavsiye ederim en az günde 3 kere temizleme işlemimden sonra bir on dakika bölgeyi yalamasına izin vermeyin pelet kullanabilirsiniz bu süre zarfında orta ya da alt segment bir mama kullanıyorsanız multivitamin takviyesi yapabilirsiniz aklıma gelenler şimdilik bu geçmiş olsun

Bbgm

Aa ilk defa boyle bir sey goruyorum kedilerde.. kediler icin uygun antiseptik ozellikli dogal maddelerle temizlemenizi tavsiye ederim.

çok geçmiş olsun. tek kumuna değil evde yerleri sildiğiniz temizleyiciden tutun da giysileri yıkadığınız deterjana kadar dikkat edebilirsiniz. neyden olabileceğini düşünün temas ettiği umarım kaynağını bulursunuz iyileşir kuzum. benim kedim de alerjik çok, sokaktan eve ilk geldiğinde pati yastığı yaralanmış hekimimiz aynı kremleri sürdürmüştü. tavuk alerjisi var ve reçeteli mama yemesi lazım ayrıca. ne yazık ki her çeşidi de tavuklu. balıklısı da tedarik edilemiyor aylardır. cleapet nano sprey gördüm ********da yorumları gerçekten işe yaradığını söyleyen insanlarla dolu. ben de hekime danışarak bacağı alerjik reaksiyon gösterdiğinde deneyeceğim. isterseniz siz de bir sorun belki faydası olur.