Kabız Kedi İçin Ne Yapılabilir?

Kedim aniden evin içinde acı çeker gibi koşturup miyavlamaya başladı. Bu tuvalete gittikten sonra oldu ve poposunu yere sürer gibi olduğunu farkettim. Daha önce böyle bir durum olduğunda dışkısı poposunda kalmıştı, sanırım benzer bir durumla karşı karşıyayız. Kendine dokundurtmuyor, nasıl müdahale edebilirim?

7 CEVAP

güncelleme: evet kakası poposunda kalmış, bundan korktuğu için de asabileşti ve kendine yaklaştırmıyor. Sorununu kendi halledebilse neyse de ben ona yaklaşamazken nasıl yardımcı olacağım?

Jeffroshum

Kabızlığı için zeytinyağı içirebilirsiniz. Gimcat gastrointestinal macun da kullanabilirsiniz.

Anonymus985465

Yakalıyamıyorsanız çok sevdiği yaş mamaya zeytinyağı koyun. Yemezse balık konservesi
Kabızlık çok tehlikeli. Bağırsakta kaldığı süre içinde sertleşip yabancı cisim kategorisine girip bağırsağı tıkıyor.
Yakalamak için büyük ağır bir battaniye üstüne atabilirsiniz.

Anonymus985465

Sevdiği yaş manaya balık yağı da koyabilirsiniz.

betulbakioglu

kuru mamayla yas mamayi karistirabilirsiniz veya tavuk suyuyla kuru mamayi karistirip lapa yapip verebilirsiniz

Ozzey

Merhaba yakin zamanda mam degisikligi yaptiniz mi. Bir ds en son ne zaman ic parazit yaptirdiniz. Parazit olabilir. Zeytin yagi verebilirsiniz. Ama takip edin sorun devam ederse baska bir sorunu vardir.

Şimdilik yaş mamaya 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekledim, olmazsa dediğiniz gıdaları deneyeceğim. Umarım işe yarar.