Yavru Köpeğim İshal Sorunu

akarhan35

Arkadaşlar geçen pazartesi cane corso bir yavru sahiplendim 45 günlük bir erkek aldığım gün götürüp iç dış parazit verdim akşamına parazit döktü ve ishal başladı sonra ishali hiç geçmedi su kıvamına döndü ufak nokta kanlar oldu bunun üzerine vete gittim test yapıldı giardia tanısı kondu zylex iğne yaptı 1 tane flagyl şurup verdi birde hilss i/d marka yaş mama sindirim sistemini düzene sokuyormuş sanırım neyse 2 gün içinde düzeldi sonra fotoları koydum kakası 1.resimdeki gibiydi sonda 2.resimdeki gibi oldu düzelmişti maması bitince kuru mama verdim akşamına tekrar ishale başladı 3.fotodaki dün akşam ki kakası hemen mamayı kestim bende mamayı fakat sabahta ishaldi kestikten sonra düzelmedi flagyl içirmeye devam ediyorum sanırım mamaya karşı hassas bir bünyesi var böyle bir durumda nasıl geçer parvovirüs test yapıldı ilk başta parvosu yok zaten son derece iştahlı yemeklerini silip süpürüyor birdaha istiyor ve hareketli oyuncu bir yavru sadece ishali beni korkutuyor

10 CEVAP

Beyza07000

Kullanılan mama markası olabilir birde yavru köpeklere et suyu çok vermeyin bünyelerine hafif ağır gelebiliyor zaten aşı olmuş bı iki gün geçsin tekrar veterinerinizle konuşun

theyusra

maması yapıyor olabilir. bağırsak florasını düzenlemek için keçi sütü, keçi sütü, çiğ bıldırcın yumurtası, balkabağı püresi, sebze/meyveler, somon balığı yağı gibi şeyler kullanabilirsiniz. şu an bünyesi hassas olması normal daha yavru olduğu için, veterinerinizden yine bağırsakları için ilaç değilde takviye isteyebilirsiniz düzenli olarak kullanmak için, her yerde satılan vet's plus / biofeline / biopetactive markaları da var onları da sorabilirsiniz.

betulbakioglu

kanlı ishal yanliz parvo olabilir olumcul ciddi bi hastalik bu duzgun tedavi edilmezse gecmez ishali asla kedimde olmustu biliyorum

akarhan35

Kanlı ishal değilmiş testini yaptırdım o fotoğraf ishalden vardı ilk başta sonra düzeldi tekrar ishal oldu onu göstermek için atmıştım parvo testi yapıldı temiz

akarhan35

Bu arada dün zylex 2.doz vuruldu akşamda kuru mama verdim ondan sonra ishal oldu şuan gene hills id mama veriyorum biraz yoğurt yedirdim yoğurdu çok seviyor

akarhan35

Pazartesiden beri ishaliylr uğraşıyorum moral olarak bittim yavrunun keyfi güzel ama ben sağlıklı olsun istiyorum bu durumdan bir şekilde kurtarmak istiyorum

akarhan35

Vet prive diye bi ilaç verdi veterinerim sindirim sistemi için mavi bi ilaç günde 2 ml veriyorum

akarhan35

Mama olarakta unique verdim aslında ilk baş proplan vermiştim ishali ondan sonra başladı sonra düzeldiği sürede hills gastro yaş mama verdik i/d yazıyor üstünde o ara düzelmişti sonra yaş maması geçince unique marka mama aldım pupy onu verdim çok severek yedi fakat ishal yaptı iite tekrardan veteriner mama değişiminden dolayı diyor ama bilemedim

sivaslim

biraz pirinç haşlayın lapa yapıp yedirin. patates haşlayın onuda ezin biraz yedirin. düzelecektir. benim kızımın ishalini böyle düzelttim çok şükür

akarhan35

Bende öğleyin patates ve tavuk haşlayıp verdim maşallah bu gün ilk kez kakasını yaptı 2 saat önce düzelmiş baya bi ben şundan şüpheleniyorum cane corsolarda genetik bi oburluk var çok iştahlı ben mamayı belki fazla vermiş olabilirim birde çok hızlı yiyor çiğnemeden yutuyor muhtemelen oda midesinde şişmiş olabilir diye düşündüm tavuk patates pişirip ezip lapa yaptım