N&D Vs Unique

Quinttet

Iki markada da kısırlaştırılmış kediler için olan somonlu maması arasında kaldım. Hangisi daha iyidir. Teşekkür ederim.

6 CEVAP

gokhansultan

N&D fersah fersah daha iyi bir mama unique e göre

D-O

X proteini yazdiginda taze et degil anlamina geliyor diye biliyorum. Yanlisim varsa duzeltin.
Unique mamanin icerigine bakinca hayvansal protein ve somon proteini seklinde yazilmis yani taze et olarak degil diye anliyorum. Bu kismi begenmedim.
Nd mamanin iceriginde de somon baligi proteini yaziyor ama ek olarak somon baligi da yazilmis yani taze balik da var. Nd icerik olarak daha kaliteli.

Ben nd kullanip memnun kaldigim icin ve icerigini de begendigim icin nd oneririm.

akarhan35

Valla ben köpeğimin ishal sorunu vardı düzelmişti unique alıp verdim tekrar başladı he veterinerime söyledim mama değişiminden oluyor dedi devam et dedi iştah konusu dersen mamayı deli dehşet yiyor tabağın dibine kadar yalıyor benim yavru 45 günlük falan belki o yüzden midesi hassas olabilir birde yaş mamadan geçiş yaptım içinde olabilir

bademthecatt

N&D

Anonymus683514

N&D mamanın içeriği eskisi kadar iyi değil diyorlar eskiden nasıldı bilmiyorum ama şu an bana okuduğumda fena gelmiyor içeriği. Ben güvenle verebilirim N&D mamayı, kıyas yapınca da Unique'e göre kağıt üzerinde içeriği çok daha iyi Yalnız aralarında ciddi anlamda fiyat farkı olması lazım doğru hatırlıyorsam. Mesela 7 kg Unique parasına anca 2 kg N&D alınabiliyordu en son. N&D özellikle yavru kedi mamalarında lüzumsuz pahalı ona verilecek paranın az üstüne Acana'nın 2. sınıf denilen mamaları var zaten.

Yine de ben vermem gerekse N&D mamayı çekincesiz veririm. Unique için biraz daha içimin rahatlaması lazım şu an :)

Lils

Nd idrar yollarında çok sorun yaratan bir mama. Ayrıca farmina gereksiz zam yapıyor (diğer firmalardan da fazla) 1 yıl içinde fabrika değişikliği oldu. Aynı nd mamanin bir paketini yiyen kedi ikinciyi yemedi vs. Unique ise o fiyata değmez bence. Proplan olabilir unique yerine