Yaş Mama Alırken Kısırlaştırılmış İbaresi Olmalı Mı?

Seneca

Kedime ödül maması almak istiyorum ama ödül bisküvilerinde ve yaş mamalarda özellikle "kısırlaştırılmış" yazmıyor. Olan seçenekler de çok az. Böyle yazmayan mamalardan almamda bir sakınca olur mu? Hediye gelen sticklerde de yazmıyordu ama içeriklerini beğendiklerimi o atıştırmalık diye önemsememiştim, kedim de yemişti. Yaş mama alış verişimde aklıma geldi. Acaba ayrıca kısırlaştırılmış ödül maması mı almalıyım yoksa sorun olmayacaksa şayet alabilir miyim?

3 CEVAP

D-O

Yas mama ve odul mamasinda illa kisirlastirilmis yazmasi gerekmiyor. Ben normal yetiskin olanlari veriyorum. Kuru mamayi kisir vermek onemli.

Seneca

Evet kuru maması kısır mama. O kısır mama olunca ben de ister istemez diğer yiyeceklerinde de kısır diye aratıyorum, birçok ürün ekranımdan siliniyor. Farklı şeyler denesin istiyordum ona canım sıkılmıştı, öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim :)

Aygk

Petshop dükkanımız var, kısırlaştırılmış kediler için olanların hepsinde strelised yazar. Ben çok farkının olduğunu düşünmüyorum ama yağ oranları galiba farklı yapan. Kısırlaştırılmış kediler kilo almaya daha yatkın oldukları için üretiliyor. Eğer kendiniz hareketliyse sorun olmayacağını düşünüyorum çünkü sorun etmeden kısır kedisine bunu seviyorum diye normal kedi maması alan müşterilerimiz de var.