İç Parazit İçin En Etkili Yöntem

goknur

Arkadaşlar kedim bu akşam kustu ve parazit cikardi mamasiyla beraber normalde her 3 ayda bir hap yutturuyoruz 4 gun arayla 3 ayda 1 yarim hap yutmus oluyor gecen ay yutturmustum hapini ama bu gece olana bakin. Sizce en etkili cozum nedir. Surup gordum internette bilgisi olan varmi. Yarin sabah en acilinden halletmem gerekiyor durumu.

26 CEVAP

Meppy

6-7 yildir hap kullaniyorum hic basarisiz oldugunu gormedim.

ilknrdaisy

Ben hiç kurt döktüğünü görmedim benim oğlanın 3 ayda bir parazit aşişini oluyor acaba aşı olduktan ya da hap yuttuktan sonra hepsi parazit dokuyor mu yoksa sadece parazit olanlar mı döküyor?

goknur

Parazit varsa icinde dokuyor elbet. Asi ve hap yutturduktan sonra diskisini daima gozlemle. Baksana ben cig et zaten kesinlikle yemedi. Yumurta vs zaten yemiyor. Seviyor diye laktozsuz verdim o bile yapmis parazit iste.

Zeynooo

Igne diye biliyirum . Direk kana karisiyir o yuzden herhalde

ilknrdaisy

Dökse kumunda fark ederim herhalde ya yok sanırım 2 yıldır hiç görmedim :/ bizimki sadece receteli mama yediği için başka şeyler yasak,zaten kendide yemez mıymıntı ondan oluşmaz herhalde :)

goknur

:))))) diskisini karistirman lazim :) birde belirtileri oluyor. Oksurmeye basliyor ayni soguk alginligi gibi sonra bogurme sonrada kusuyor yedigini supriz kocaman parmaktan buyuk cikartiyorlar. Ben cok sikinti yaptim gorunce sabahi zor ettim sabah 9 da damladim veterinerin kapisina :) ama seninkisi dedigin gibi sikintiliysa vete danis herseyini baskasinin birebir senin kedinle ayni durumda olmayan birinin tavsiyesine uyma zaten

ilknrdaisy

Parazit aşısı daha dün oldu şimdi baktım hiç bir şey yok temiz herhalde:)

goknur

Ne mutlu :))

goknur

Cig sut yapar sadece :)

Zeynepker

Veterinerinize bu durumu söylemeniz ve veterinerinizin tavsiyesiyle yeni bir yönteme geçmeniz en iyisi olacaktır en etkili yöntem ise iğnedir

Cahide2517

Merhabalar Canıverm duydum bende acaba etkili mi evde kendim verebilir miyim