İç Parazit İçin En Etkili Yöntem

goknur

Arkadaşlar kedim bu akşam kustu ve parazit cikardi mamasiyla beraber normalde her 3 ayda bir hap yutturuyoruz 4 gun arayla 3 ayda 1 yarim hap yutmus oluyor gecen ay yutturmustum hapini ama bu gece olana bakin. Sizce en etkili cozum nedir. Surup gordum internette bilgisi olan varmi. Yarin sabah en acilinden halletmem gerekiyor durumu.

26 CEVAP

zeynepgurgen

Üzerinden iki gün geçmiş ama yine de yazayım. Parazit iğnelerinin haplardan ve damlalardan daha etkili olduğunu söylemişti veterinerimiz.

yasement

Süt parazit yapar miymis gercekten :o o zaman benim icim kesin parazit dolu.d

SelinTuksal

:DDDDDDDD benimde o zaman :DDDDDD şu an 1L sütün yarısını bitirdim :DD @yasement

Parazit ignesi olsa daha iyi olur

goknur

Yasement ben sut veriyordum kedime laktozsuz. Bayiliyor diye kiyamayip veriyordum ona o bile zararli onlar icin ondan olmus olabilir dedi bana. Malt macuna baslicaz simdi. Yogurt yumurta sarisi yemiyor. Yas mama kuru mama bide tavuk gogsu ve balik yiyor bolca yiyebiliyor bunlari ama yani kendimize yaparken onada yapiyoruz :) tabaginida masaya koyuyoruz :)) ama yinede malt macun alicaz onun sagligi benim icin herseyden onemli cunku.

martha

ben parazit için hiç hap vs kullanmadım duymadım da. veterinerimiz hep iğne yaptı ne gibi farkları var açıklar mısınız?

goknur

Ben hapin daha etkili oldugunu duydum veterinerimiz oyle demisti. Ilk gittigimizde eger yutturabilirsen hap vereyim asidan daha etkili demisti

yasement

Ben de veriyorum ama bolca yemiyor.d bize de caniverm ic parazit hapi veriyor veteriner, belki her hapin etkisi farklidir aniprazol mu ne bi hap var o da cok etkili diyolar

yasement

Igne daha az etkili diyor bizim veteriner ama. Hatta belediyenin veterineri ignenin bire bir muadili kontil demisti.

yasement

Sasirdim bu arada biz de 3 ayda 1 yarim hap ama diskida hic parazit gormedigimden bu sefer de 4 ay olsun diyordum ben de. Kafam karisti simdi.

SelinTuksal

naturalis adrayms dan doğal parazit ilacı alabilirsin :)

goknur

Caniverm 700 mg verdi bize antibiyotik sabah yutturduk az once diskisinda birsuru cikartmis :)

goknur

Dunya cikartmis biliyormusun yumurta kalabilir dedi veteriner o yuzden diger yarisinida yuttur 3 ayi bekleme dedi. Hay ben nerden icirdim ona sutu kiyamiyorum diye verdim gordum gunumu

ilknrdaisy

Biz de iç parazit için iğne yaptırıyoruz, veteriner iğneyi tavsiye ediyor neden ki :/

goknur

Hap daha uygun igne biraz fiyatli belki bunu goz onunde bulunduruyorlardir. Ben ilk veterinere goturdugumde citiri bana hemen ic dis parazit asisi olmasi lazim olmazsa diger asilarini yapamayiz dediler bende ilac yutturuyorum ben ona dedim sadece diger asilari olmaya geldik dedim ee iyi madem deyip yaptilar asilari. Normalde baska bir veterinerden almistim hapini ama o veteriner asi fiyat konusunda kati kurallari vardi sabit fiyat dedi indirim yapmadi diye digerine gitmistik. Degidim gibi parazit ignesi hic olmadi ama hapda gayet guzel dokuyor 10 lira bir fiyati oluyor hapin daha 12 saat dolmadan dunya kadar kurt dokmus baktim diskisina. Hap veya igne tercih meselesi sizin icin