Kızgınlık Donemindeki Kedinin Ateşi Cıkarmı??

finduq

Kedim 4 gun once ilk kizginligina girdi girdiginden beri biraz ateşi vardı ama bugun dahada sicak ne yapmaliyim kizginlik döneminde normal mi yoksa bi sorun mu var lutfen yardımcı olun. kedimin ateşine kulaklarindan bakiyorum

9 CEVAP

Ozzey

Merhaba kedilerin atesi normalde 38.5 oluyor bizimki 35.7 36 oldugu icin bize gore atesi varmis gibi geliyor. 39.4 e kadar normal. Cok endiseleniyorsaniz. Dijital Ates olcer alin. Dusardan olcen alamazsaniz vazelin de alin. Vazelinin normal dijital ates olcere surup poposuna ucu az girecek sekilde koyuyorsunuz. Bir kisi daha yardim ederse. Rahat olcersiniz tek basina yapamayabilirsiniz. 38.6 falan normal. Bizim veteriner 39.4 den sorun demisti. Bunun disinda patileri pudra rengi olan bir kefiyse siyah degilse atesini patisinden anlamaniz daha kolaydir. Pudra rengi patileri bildiginiz koyu pembe kirmizi oluyor. Eger oyleyse atesi vardir. Koltuk altlarina patilerine sirke sulu bez koyabilirsiniz dusurmek icin. Normalde saf tibbi alkol suruyorlar dusururken hizlica dussun diye. Ama sakin kolonya falan surmeyin. Saf%100tibbi alkol sadece veterinerden alin. Alkol kolonya kediler icin zehirli. Zaten atesi varsa gider fayansta yatar hizli dusurmek icin oyle yapiyor kediler

Ozzey

Alkolun 1 mg i bile oldurebilir. Sabaha kadar Sirkeyi deneyin Atesi varsa. En gec sabah da goturursunuz. Gecmis olsun

finduq

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim evde herhangi bir ateş ölçerim yok maalesef :( patileri acik pemebe ve soguk yerlere yatmıyor. kızgınlıkta olduğu için 4 gündür acı çeker gibi bağırıyor buda beni çok üzüyor sanırım ben biraz evhamlık yaptım.

BiciriginAnnesi

Ben kısırlaştırma için zamanı bekliyorum zamanı dolsun ilk isim ameliyat ettirmek

Biraz meşgul edin farklı şeylere yöneltin oyu oynayın koşturmaca yapın yorulsun 3.5 güne geçer kızgınlığı

Sudeckmkc

Kızgınlıktaki kedilerin vücut sıcaklığı normale göre yüksek olur evet ama halsizlik iştahsızlık gibi belirtiler de varsa çok daha ciddi sorunlar olabilir . Dişilerde yumurtalıklarda kist oluyor bazen kızgınlıkta mutlaka tedavi hatta ameliyat gerekir böyle durumlarda. Vett hekim görsün bence ve en kısa sürede kısırlaştırın

finduq

ilk defa bi kedim oldu ve ilk kızgınlık doneminin bu denli zor gecmesini beklemiyorudum.😅
kızgınlığı bittiğinde benim de ilk işim kısırlaştırmak olacak.

Sudeckmkc

Bilirim o dönemi gece bağırmalarından uyuyamadığım için ve yorganıma işedikleri için oturup sinirden ağlamışlığım var 😅 size kolay gelsin

BiciriginAnnesi

Benim kızımın da ateşi var daha çok kulaklarının ateşi var kıpkırmızı oldu bir de ishali var strese girdi kızgınlıkta.

Ozzey'in yazdığı gibi belli yükseklik normal siz ateş ölçer ile ölçün bizim 38.6

finduq

sude hanım öncelikle cevabınız için teşekkür ederim 🥰 çok şükür halsizlik yok bazen kuru mamasını yemekte zorlaniyor(kasılmalar dan olduğunu düşünüyorum) bende tavuk ciğeri yada bonfile haşlayıp veriyorum guzelce yiyor kendine geldigindeyse kuru mamasını da yiyor oyunda oynuyor. en kısa zamanda kısırlaştırmayi da düşünüyorum