Kedimin Cildinde Kanlı Kabuklu Yaralar Çıktı

Ben artık ne yapicağım konusunda şaşırmış durumdayım kullandığım hiç bir ilaç hiç antibiyotik krem bitkisel hiç bir işe yaramadı 3 tane veterinere götürdüm iğne yapıp duruyorlar ona rağmen geçmiyor mamasını değiştirdim mantar ilaçı kullandım bilgisi olan yardımcı olabilirse cok sevinirim

2 CEVAP

Palyaco

Tavuklu mama kullanmayın tavuk yağı bile olmasın ve hergun dr animal health ile temizleyin yaraları üstüne sikin yaraların ve baticon surun

Sezgek

yaraları günde 3 kere batikon ile silin ve en az 10 dk yalamasına izin vermeyin mümkünse hiç yalamasın öncelikle durum alerjik mi mantar mı o tespit edilmeli mantar olup olmadığı örnekle bakılabileceği gibi mavi ışık testiyle de yapılabilir götürdüğünüz vet mavi ışık testi yapmadıysa mutlaka mavi ışık testi yapacak bir vet bulun eğer mantarsa ecosin tabletle yıkama yapılabilir mantar zor geçen bir hastalık ne yazık ki mantar olmasa bile mama kaplarını sirkeli su ile yıkayın yerleri sirkeli su ile düzenli temizleyin dediğim gibi mantar sancılı bir süreç ne yazık ki yaraları yalamasına izin vermeyin asla alerji ise hypoallergeniz mama kullanın geçmiş olsun ama her iki durumda da batikon ile temizlemeyi mutlaka yapın