Kendimden Ayrılmak İstemiyorum

Buzulperisi

Oturduğum ev müstakil bahçede beslediğim kedim var kışın eve aldım baktım bu tuveti gelince dışarı gidiyor sonra yine geliyor yine aynı şekilde şimdide evin içindeydi ama her yeri tüy yaptı yakın bir zamanda apartmana taşınacağız onu bırakmak istemiyorum birbirimizi çok seviyoruz annemde çok seviyor üzülüyor ama tüyü çok olduğu için götürmeme izin vermiyor balkona koyarız diyorum yok orda Yapamaz diyor o bizi çok seviyor çok alıştı bırakmak istemiyorum ne yapmalıyım çok kötüyüm benim elimde olsa taşınacağımız yerde evim içine alırım ama alamıyorum ne yapmalıyım o bizsiz durmuyor bizi görünce hemen koşup geliyor mirliyyor çok üzülüyorum ona

15 CEVAP

blue_hpood

balkonda falan olmaz, önce onu söyleyeyim. kesin olarak sahiplenecekseniz de bu hayvanlar 20 yıla kadar yaşabiliyor, bunu göz önünde bulundurun. her şeyi duygusal açıyla ele almak yetersiz, mantıkçı olun. maddi manevi altından kalkabilecekseniz, yarın bir gün anneniz, bunun tüyüyle uğraşamam derse ne yapacağınızı düşünün. sevmesine seviyoruz evet fakat sadece sevgiyle olmuyor o işler, hayatının sorumluluğu sizin elinize geçecek. açıp araştırın bir kedi bakmaya hazır mısınız, ailenizle yaşayacaksanız, aileniz arkanızda duracak mı? bunları göz önünde bulundurarak eve alın..

eneskolon

Tüy dökmesi şuan normal 1 ay sonra normale döner tüy değişme dönemindeler

Yesilyesil9

Tüy pekte önemli bir mesele değil anneniz çok seviyorsa fedakarlık yapabilir ikna edebilirsin bence
Ama tüye gelene kadar başka zorlukları da var kum masrafı ve temizliği olacak aşı olması gerekecek falan falan bütün sorumluluklara ikna etmedikçe almayın

nburcud

Sokak kedisi olduğu için çok tüy dökmesi normal.Vereceğiniz takviye ve güzel mamalarla her gün düzenli taramayla tüy dökümünü oldukça azaltabilirsiniz ve tabiki onunla beraber gelecek sorumlulukları kabul ettiğini annene göstermen gerekiyor gerek kumunu temizlemek gerek her gün evi süpürmek gibi

6_zeytin

Sokakta olduğu ve aşıları olmadığı için çok fazla tüy döküyorlar güzel mama tarama bakımla tüyleri yine dökülür ama aşırı bir dökülme olmaz

Buzulperisi

Annem merhametsiz biri değil bu evde baya bir baktık ama o da tüyden rahatsız oluyor alerjisi var gibi bir şey böyle abartılı değil ama ağzına gelinceye oktusuruyor ayrıca kedimi o kadar çok seviyor mu bebeği gibi bakıyor ama eşyalar yeni alınacak o yüzden her yere bulaştırır olmaz diyor onun için balkona götürelim dedik balkona da hapsetmeyiz apartman bahçeli oraya çıkarıp oynar diye düşündüm ama yok diyor en başında o dedi ben onu bırakmam ama şimdi üzülerek götüremeyiz diyor ben çok üzülüyorum ona baktıkça

nburcud

Bizim kız da başlarda çok tüy döküyordu fakat şu an neredeyse hiç diyebilirim

PaladinLucie

Müstakil evinizin bahçesinde kalsın kediniz şimdiden bu tip sıkıntıların olduğu bir ortamda onu apartmanın balkonuna falan kapatmayın kediler özgürlüklerine düşkün yaşadıkları yerin tamamını sahiplenen hayvanlar.

Buzulperisi

Ama onu çok özlerim evimiz yakın olsa gelip bakarım ama buraya çok uzak aklım kalır

Sezgek

Bence siz yavrucağı bir şekilde sahiplendirin yani söylediğiniz şeyler uzun vadede size sıkıntı çıkarabilecek göze alamayacağınız şeyler gibi duruyor daha doğrusu annenizin yanlış anlamayın suçlamıyorum kesinlikle herkes bu sorumluluğu alabilecek diye bir şey yok ama siz sadece tüyünden bahsetmişsiniz yeri gelecek perdelerinizi tırmalayacak yeri gelecek koltuklarınızı sökecek saksınız varsa devirecek masa da unuttuğunuz bir fincan varsa patileyip yere atacak ve kıracak :) hiç istemesek de yeri gelir hasta olabilir mantar olabilir size bulaşabilir bahsettiğimiz süreç 10-15 yıl gibi bir süreç bunları göze alamıyorsanız yol yakınken sahiplendirin derim

aslihan_e

Şuan tüy dökme mevsimi, tamamen değiştirince hiç dökmeyecek bile. Çok sık dişli bir tarakla her gün tarayın. Tüy toplama rulolarınız her zaman yanınızda olsun. Koltuklara oturmasını yasaklayabilirsiniz. Eğitirseniz sadece kendi yatağına yatar. Annenize kedilerin sadece baharda ve kışa girerken tüy döktüklerini söyleyin. Eğer parazit ilacı verirseniz tüylerin kist yapma gibi bir durumu olmaz asla. Eğer götüremeyecekseniz bile imkanınız varsa karma aşılarını yaptırın. 21 gününüz varsa 2 aşıyı da yaptırırsınız. En azından hastalıktan ölmez. Başta bırakmam dediyse yine ikna edebilirsiniz bence. Kedinin üstüne daha çok düşün. Ondan ayrılamayacağınızı görsün. Müstakil evinizin bahçesinde kalsın diyen kişi, kedi aç kalınca bahçede mi durur? Kaç gün ağlayıp arayacak onları. Çocukken bahçemizde kedi bakarken 3 gün evden gitsek kedilerimin başına bir şey gelirdi. Bence kedinizi seviyorsanız vazgeçmeyin.

BiciriginAnnesi

Siz bana yargı dağıtmaya çalışan cahil değil misiniz ?
Ki yargı da dağıtamazsınız 😂

Ben size çok güzel yargı dagitayim oku anla dinle !

Bir canlıya bakıyorsanız sonuna kadar bakacaksın
Gerekirse hasta olduğunda evini satacaksin eşyanı satacaksin onun tedavisi için ugraşacaksın

Yok tüy döküyor ben ona balkona yer yapayım orda dursun
Oldu çiçek demi bu toprağını değiştireyim suyunu vereyim dursun çiçek açarsa açsın açmazsa açmasın

Siz hayvan bakmayın en iyisi böyle yalanlar ile yeni konu açmayın

Geçen farklı yazı yazdınız şimdi çok çok farklı değişik laflar

Kılıf bulamadınız hesaba annenizi kattiniz geçen ki yazı ile bu yazının arasın da dağlar kadar fark var baya degistirmissiniz afferim size 👏
Ben de yedim geç bu lafları geçen ki o cümlelerini unutmadım beyni olmayan vicdansız merhametsiz seni .

Yavruyu sahiblendirmez bu arkadaşlar direk orada bırakır daha aklım kalır orda olduğunda diyor

martuyl

valla şöyle diyebilirim, ayrı eve çıkana kadar anne ne derse o :) balkonunuz ne kadar geniş olacak bilemiyorum ama camekanlı upuzun bi balkon bile olsa o kediye yazık. kediler çok aktif. tuy dökme problemi için diger arkadaşlara katılıyorum çözumler var. ama anne istemyorsa ya sen ayrı eve çıkacaksın ya da kediyi yuvalandıracaksın ki aklın kalmasın :)

betulbakioglu

bencede illa da alamiyorsaniz sahiplendirin daha iyi

emre3101

Biofelin damla b plus tüy dökümü için yüzde 90 etkili 3 ay aralıksız kullan yüzde 90 azalıyor ben faydasını gördüm tavsiye ederim