Ne Yapmalıyım Nasıl Davranmaliyim :(

Tilki37

Merhaba herkese, pamugumuz gideli iki gün oldu :((( hala kabullenmiş değilim :( fakat şuan başka bir sorunum var . Benim 8 yaşında oğlum var pamuğun durumundan çok etkilendi iki gecedir ağlama krizleri geçiriyor. Ona kedi videoları izletip öyle uyutuyorum tabi bu arada benim psikoloji de berbat :( yeni bir kedi için hazır değilim şuan yapamam . Oğlumu nasıl alistirabilirim yeni kedi haricinde fikir verirseniz sevinirim :(

5 CEVAP

goknur

Ilknur ablacim seninle bunlari ozeldende konusuyoruz ama birde burdan yaziyim baskasinin isinede yarar. Oglun kucuk oldugu icin ve aileden bir birey eksildigi icin ve annesini boyle gordugu icin cok etkilenmis belli. Bu gibi durumlarda benim onerim durumu biraz gozlemleyin. Bu durum gecicide olabilir. Travma olarak yillarca bilinc altinada yerlesip zaman zaman 20 30 farketmez kac yasinda oldugu gece uykusunda bilinc alti onu tekrardan yoklayabilir. Veya bu durum cigrindan cikip ilerleyip kotuya gidebilir. Senden ricam onunla beraber uyuman ve gece boyle bir durumla karsilastiginda elinden tutup onu kisik bir sesle guzel guzel tatli tatli konusup herseyin gectigini Pamugun ( uzulerek soylemeliyim ki ) melek oldugunu ona anlatabilmen. Eger travmasi devam ediyorsa 1hafta 10 gun veya daha fazla anla ki durum biraz daha kotuye gidiyor ve bilinc alti onu esir almis durumda bir psikologla gorusup durumu.anlatip randevu alip ondan yardimci olmasini isteyebilirsin. Ama unutmaki simdi gecse bile aklinin bi yerine kazindigi icin bunu bilinc alti yillar sonra en karanlik yerinden bu duyguyu cikartip hatirlatip bir merdiven yukselticek zamanla yine karanlik yere donucek o duygu. Bu asamada onu zorlamaz sadece ani olarak kalir. Insallah birkac gune gecer. Annelik zor is en zor meslek sana cok gorev dusuyor malesef surekli onun yaninda gulumsemen mutlu oldugunu ona gostermen bu durumu cok normalmis dogalmis gibi gostermen lazim. Pamugun melek olmasini ailen bir bireyin vefat etmesi gibi degilde sanki bir bardagin yere dusup kirilmasi kadar normal gostermen lazim bunu ki oda senden ornek alip durumu normallestirebilsin. Dedigim gibi geceleri onunla uyu ve uyandigi taktirde elini tutup kisik sesle konus onunla cok iyi gelicektir. Inan bana :) kendinide uzup birde kafani buna takma lutfen.

Friolero

Benim köpeğim öldüğünde de aynı şeyleri ben yaşamıştım. Her sabah uyanıp çamaşır makinasının içine bakıyordum, acaba orda uyuyor mu diye. Bunun tek ilacı "zaman". Zamanla alışıyorsunuz yokluğuna.

Başınız sağ olsun :((

Roza23

çocuklar bu tarz durumlarda cok etkileniyorlar. bence psikiyatriden yardim alin. hem kendiniz icin hem de oğlunuz icin. bag kurulmus birini kaybetmek cok sey kaybettirebiliyo insana. kedi videolari izletme fikri bilmiyorum iyi mi cunku ben kedimi kaybettigimde surekli onu hatirlatiyodu ve daha cok uzulmeme sebep oluyodu

Tilki37

Elimden geleni yapmaya çalışıyorum :(

KopegimVar

BAŞINIZ SAĞ OLSUN
aynı duyguları bende yaşadım