Kedi Dış Parazit Damlaları

Pamuk_42

İnternette kedi dış parazit damlaları ve iç parazit için hap gördüm bilgi sahibi olan var mı sizce iğne şeklinde mi daha iyi olur bunlardaayni işlevi görüyor mu

8 CEVAP

Gimlihanim

Rutin olarak uygulanan iç dış parazit uygulamalarında damla ve hap kullanılıyor diye biliyorum. Enjeksiyon halihazırda parazit problemi varsa kullanılıyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam lütfen birisi düzeltirse çok sevinirim ben de 🙏🏻😊

Ben 3 ayda bir kedilerime tenizol iç parazit veriyorum kilolarına göre. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Parazit olsaydı bir işe yaramasaydı kesinlikle belli ederdi kendini diye düşünüyorum.

simsim1713

Veterinerler de iğne şeklinde yapmıyor
Üç farklı veterinere gittik hepsi hap ve damla şeklinde yaptı

pablopicasso

Hekimimiz ilk iç parazit uygulamasını enjeksiyon yapmıştı. O zaman minik olduğu ve hapı yutmakta güçlük çekeceği için. Ki tüm hastalarında da böyle davrandığına şahidim. Yutabilecek tüm hastalarına da hap olarak uyguluyor.

Dış parazite gelirsek de 1 kez uygulandı. Ve dışarı gezmeye çıkmıyorsa, başka hayvanlar ile temas etmiyor ve bizde etmiyorsak dış paraziti uygulamıyor. Önermiyor. Nihayetinde bu da bir çeşit zehir diyor. Zaten görmemeniz anlamamanız mümkün değil. Böyle bir durumda hızlı ilaçlama ile hemen önüne geçiyoruz.

Hem hayvanın sağlığı hem de maddi olarak bu yükü size de ona da yüklemeyi doğru bulmuyorum, diyor. Canımız Veteriner Hekimimiz🙏🙏

pablopicasso

Ancak iç parazit haplarını gerekirse hekiminizden alın. Ve kendiniz uygulayacağınızı belirtin. Size kgna göre önerisi olacaktır.

Palyaco

Veterinerinizden kesinlikle iç parazit için iğne isteyin en sagliklisi

simsim1713

@pablopicasso
Hangi veteriner kliniğine gidiyorsunuz ?

Salihaylmz

Veteriner kliniği veya hayvan ilaçları satan eczanelerden temin etmenizi öneririm internetten almayın
Damla ve hap şeklinde alabilirsiniz