Kizana Giren Dişi Kedi İshal Olur Mu ?

BiciriginAnnesi

Arkadaşlar bilen bilir de benim bıcırık hemen hemen 45 gün önce doğum yaptı son bir kaç gündür kızan da
Ama bugün fazla dozunu kaçırdı bağırıyor çağırıyor

Neyse dünden beri ishal tutamıyor tuvalet kabından tutun yerler kadar bulaşıyor dışkıda parazit vs kesinlikle yok bugün de yattı biraz yattığı yere ya kaka yapmış ya da kusmuş onu çok anlayamadım ikisine de benziyordu.

Kızan da olan dişi kedi ishal olur mu?

Bir kaç gün multivitamin biotin çinko takviyelerine başlamıştım acaba onlar mı yaptı ?

Ya da üşütme kaynaklı mı?

İshali nasıl durdurulur

Tavuk hasladim verdim fayda etmedi herşeyi denedim yine de faydalı gelmedi

11 CEVAP

Gimlihanim

Kızgınlıkla ishalin pek bir ilgisi yok. Hiç böyle bir şey duymadım açıkçası. Takviyeler de yumuşama yapabilir evet. Ama ishal edecek kadar sanmıyorum. Yediği bir şey dokunmuş olabilir mi?

betulbakioglu

tavuk verebilirsiniz ishal icin ama 3,4 gun gecmediyse veterinere danisin probiyotik verebilir de emzirme doneminde verir mi bilmiyorum gecmis olsun

BiciriginAnnesi

Tavuk verdim faydalı gelmedi.
Emzirmeyi 5.6 gün önce kesti artık emzirmiyor

Çok acil şekilde veterinere gideceğiz kızanı geçsin diye bekliyorum ameliyat olacak
Teşekkürler

bademthecatt

Bazı takviyelerde ishal yapabilir kedimde vitamin yumuşak dışkıya sebep olmuştu geçmediyse hekime danışın probiyotikle düzelir diye düşünüyorum yada takviyeleri bir iki gün vermeyin bakın düzelicek mi probiyotik olarak fortiflora kullanabilirsiniz

BiciriginAnnesi

Bademthecatt

Takviyelere ara verdim bir süre vermeyeceğim bakalım düzelme sağlayacak mı

fortiflora hızlı etkili sonuç gösteriyor mu ?

Ona göre hemen sipariş vereceğim yoksa gidişat iyi görünmüyor kısa zamanda veterinere de gideceğiz

bademthecatt

Biz kullandığımızda iki kullanımda düzelmişti hekimede danışın bir isterseniz oda muhtemelen probiyotik felan verir

BiciriginAnnesi

Danışayım bir uygun görürse alıp kullanalım teşekkür ediyorum.

aslihan_e

Karaciğerine yük bindirmiş olabilirsiniz. Zaten biotin dikkatli kullanılması gereken bir vitamin.

BiciriginAnnesi

Gimlihanim

Açıkçası bende anlamadım sorunun ne ile kaynaklı olduğunu .

Yediği yaş mamalar hep aynı farklı bir mama kullanmadım

Royal proplan GimCat Felicia
Bunları yiyor yani bu denli ishal olması korkutuyor açıkçası ve bir de kızan da acaba strese mi girdi ki böyle oldu 🤦🏻‍♀️

BiciriginAnnesi

2 gün kullandı sadece bu kadar hızlı etki ettiğini sanmıyorum

aslihan_e

Bilmiyorum ama kızgınlık ya da üşütme ile asla kakasını tutamayacak kadar ishal olmaz onu biliyorum. Çok riskli bir durum, acil serum alması gerek şuan. Vücudu su tutamıyordur.