Akvaryum Salyangozları İle Alakalı ( Cidden Acil Bilenler Yardım:( )

blue_hoddle

Merhaba ben bugün 2 tane K a t i l salyangozu aldım. Kargo lama ile geldi akvaryuma fln koydum daha çok küçükler. Ama aşırı küçükler. Yem olarak ne verebilirim adi salyangoz vb. yok olsa da o boyla yiyemez ve olmasa da ne ile besleye bilirim. Kuru yem diyorlar o boyla yiye bilir mi? kuru yemse çare Te*tra Pro energy verile bilir mi? Lütfen çok acil ne yiyicek bu yavrular.. :( akvaryumda balık fln hiç birşey yok sonra karides ekleyeceğim.

9 CEVAP

blue_hoddle

Birde kuru yem vereceksem illa onu elimde ufalayıp mı vermem lazım boyları çok küçük de ?

betulbakioglu

merhaba bu sitede pek bu konular hskkinda bilgisi olan yok sanirim sizin google dan arastirmanizda fayda var

blue_hoddle

Birde kuru yem vereceksem illa onu elimde ufalayıp mı vermem lazım boyları çok küçük de ?

Yesilyesil9

Ben de hiç duymadım doğrusu aldığınız yer bu konuda bir bilgi vermedi mi?

Genelde diğer yayılmacı salyangoz,ölü balık leşleri,balık yumurtaları ile beslenir.
Çevrenizdeki petshoplarda illaki adi salyangoz bulursun yemesi için,ancak dibe çöken yemide yiyeceklerdir. Ara ara da suyun değerlerini bozmayacak miktarda(çok az) yumurta sarısıda deneyebilirsin.
Nette " akvar yum . com " yada "ak varyum forum " diye aratırsan çok kaliteli bir siteye ulaşabilirsin. Hem daha önceki makaleler hemde forum açısından çok değerli bir yer

miyagi

Bildiğim kadarıyla dip yem veya dibe her türlü yemi de tuketiyorlar. Akvaryumda adi salyangoz vs yoksa tercihvedilmiyor. Hatta cok fazla alanlar sorun bitince geri veriyolar veya satıyorlar.
https://epetshopum.wordpress.com/2015/11/10/katil-salyangozlarin-bakimi-beslenmesi-ve-uretimi/

Burada öneriler var:"Buna rağmen, eğer yiyebilecekleri salyangozlar yoksa onları yüksek proteinli yemlerle beslemelisiniz. Bazı akvaristler katil salyangozları kan kurdu veya artemia (brine shrimp) gibi dondurulmuş yemlerle beslerler ama suda batan herhangi bir yem işe yarar. En iyi seçenekler shrimp pellet’ler veya algae wafers’lardır. Genellikle akvaryumdaki balıkların için uygun olan yem neyse aynı yemi onlarla da paylaşabilirsiniz." diyor. Tabi bir akvaryumcuya sormak daha iyi olabilir.

blue_hoddle

acil :c

blue_hoddle

@Eyyupcanytmz
Teşekkürler. Ramshorn salyangozu ekleyemeyi düşünüyorum sence uygun mudur hem çift cinsiyetli oldukları için hızlı ürerler ve tam bir ekosistem olur?

blue_hoddle

@Eyyupcanytmz
Birde şey yemi ufalayıp mı atmalıyım yoksa bir bütün olarak mı? ( yavrular baya ) bide ne sıklıkla yem verebilirim