Tatlı Ve Kedi

ByTogi

Merhabalar,
2 aylık yavrum var. Biliyorum tatlı ürünler kedilere zararlı.
Ayıptır söylemesi lokma tatlısı yarın azıcık ona da iyi dedim ve şu an çıldırmış bir şekilde bağıra bağıra tatlı istiyor. Biraz daha olsa ne kadar yedirme imkanım var acaba?

7 CEVAP

Gimlihanim

Aslında tek seferlik azıcık yese bir problem olmaz. Evet şeker çok zararlı. Ama öyle tatlı yedi hemen bir zarar vericek gibi bir durum yok. Uzun vadede sıkıntılı. Ancak bir defa verirseniz her tatlı gördüğünde ister. O yüzden bence hiç verip de alıştırmayın.

Gimlihanim

Ayrıca 2 aylıkmış. O kısmı atlamışım. Yavru olduğu için sindirim sorunu yaratabilir. İshal, kusma vs. Bence tavsiye etmem alıştırmanızı kısaca.

beyzathemoc1

Vermeyin daha çok küçük ve alışırsa sürekli ister

BiciriginAnnesi

Tatlı yerine ödül maması vermenizi tavsiye ederim .
Şuan çok küçük tatlı şekerli yağlı şeyler ona zararlı gelecektir başka şeyler ile. Meşgul edin unutur .

ByTogi

Yorumlarınız için teşekkür ederim.
Haklısınız en önemlisi de yediğimiz şeyleri vererek sonra önüne geçilmez bir mücadele demek.

Siyamask

Kedim 3 aylıktan itibaren benimle ve yanyana olduğumuz süreçte hep yanak yanağayız😁 Tatlı yediğim zamanlarda dikkat etsem de minik ısırıklar alıyor. Favori tatlısı güllaç diyebilirim 😁 Şimdi 6 aylığız bugüne kadar sorun yaşamadık. 1
Bir ısırığın ilerisine geçmedik 🍀

Heratiko

Bence vermeyin sürekli ister bir kere kabul ettiğinizde. Bizimki de biz ne yesek bütün tabaklara atlıyordu bir kere arkamı döndüm pilav yiyordu tabaktan😂 sonra onun sevdiği yiyecekleri verdim yemek saatlerimizde ve masayı unuttu tatlı tabaklarını koklayıp gidiyor bi tadına bakayım falan da yok. Nasıl alıştırırsanız öyle gidiyorlar gerçekten