Topaklanmayan Pelet

zeynepbeyza

Bentonit kumun kokusundan tozundan eve dağılmasından bıktım. Fiyatı daha uygun ve daha uzun süre gittiği için topaklanmayan pelete geçmek istiyorum. Kullanan var mı? Memnun musunuz? Hangi marka önerirsiniz? Ve eleksiz kullanabilir miyim?

6 CEVAP

SerraYanmaz

Orga kitty kullandım ve tavsiye ederim ama hiç bir topaklanmayan peleti eleksiz kullanmayın rezalet oluyor bizzat yaşadım maalesef 😁

seramira

pelet kullanacaksanız altına elek alın yada elekli tuvalet alın . her türlü kumu kullandım ama elekli tuvalet ve pelet ikilisi kadar rahatını görmedim. ev inşaat alanı gibiydi eskiden . orga kity kullanıyorum, tavsiye ederim.

Palyaco

Bizimki bir türlü alismadi illa kazicak inşaat temeli kazıyor sanki

Pollythelilly

Kum eğitimi vermeye başladığımdan beri yaklaşık 9aydır topaklanmayan pelet kullanıyorum.Az tozutma bile tıkanmama neden oluyor.İlk başta bilgisiz olduğum için normal açık tuvalet kullanıyordum.Sonra elekliye geçtim.Açık ara elekli daha rahat.Normal tuvalet kabında 2güne 1 tüm hepsini boşaltıp tekrar yenisini koyuyordum kirli temiz pelet karıştığı için.Eleklide kirli pelet tozlaşıp aşağı iniyor temiz yukarda kalıyor.Tozutma etrafa dağıtma sıfır.

seramira

elekli tuvalette kazamıyorlar fazla :) kapatıp çıkıyorlar sonra fayansı kazmaya çalışıyorlar o ayrı :))

Warriorsans

Ben agrobit cat markasını kullanmıştım 40 lt eleksiz kullandım gayet de memnundum ama 3 günde 1 tüm kumu kürekle yada kullanmadığınız bir mutfak süzgeci gibi bir şeyle elemeniz gerekiyor.