Kedim İdrar Yolu Enfeksiyonu Olabilir Mi?

sonbalim

8 aylık erkek bir kedim var.İki haftadan beri kaka ve çişini yapmadan önce canı acıyor gibi sesler çıkarıyor.Ama araştırdım hiçbi şekilde yaparken zorlanmıyor sadece yapacağı zaman tuvaletine girmeden önce bir de kumu değiştirdim iki farklı markanın kumunu karıştırıp kullanıyorum iki kere de kumu yanlışlıkla mı yuttu yada yedi mi emin değilim kum yutup kustu kum yeme huyu asla olmadı bu zamana kadar.İdrarında yada kakasında renk değişimi kan yaparken zorlanma yok sadece yapmadan önce acı acı bağırıyor sonra tuvalete girip yapıyor veterineri aradım tam teşekküllü muayene baya pahalı dedi şuan öğrenciyim ama onun için herşeyi yaparım tedavi olması gerekirse ama emin değilim kumdan mı yada böyle bişeyi var mı diye yardımcı olabillen olursa sevinirim :(

8 CEVAP

Sanabelle urinary var o daha uygun kullanabilir bence ilknur hanim benimle ayni fikirde misiniz?ogrenciymis hanimefendi biraz zorlanabilir ve zorlu bir surec siz yasamissiniz gecmis olsun

yasement

Enfeksiyon olursa renk degisimi olurmus, sanmiyorum. Ama kristal olmus olabilir muayene ucreti veterinere gore degisir aslinda. Bizim ilk mikroskobik muayene ve diafarm urinary macun toplam 100 liraydi. Sonrasinda idrar kesesini elle muayene ve yangi icin yapilan igneden ucret alinmamisti. Urinary mama almaniz gerekirse ucreti normal mamadan cok fazla degil. Sonrasindaki takip amacli mikroskobik muayenelerden de hic ucret alinmadi. Isterseniz baska veterinerlere sorun. Sonda, antibiyotik vs gerekirse pahali olabilir tabi.

goknur

Bol bol su icirmeye calis bobreklerdede problem olabilir bana gore. Icirebildigin kadar icir ki ici temizlensin.

Urinary mamalar var.ve urinary odul mamalari var inceleyin bir.

ilknrdaisy

Bu hastalığı çok yaşayan bir kedi sahibi olarak söylüyorum eğer kedinizde böyle bir rahatsızlık varsa tedavi olmadan geçmez malesef. Manisada bunun tedavisi 5 gün serum 5 gün antibiyotik ve vitaminler olarak oluyor bu tedavi 275 tl tuttu geçen yıl bizim, 3 kg urinary receteli mama ise 175 tl. Onun dışında eğer kedinizde bu durum devam ederse ve ileriki günlerde kan görürseniz acilen vete gitmeniz lazım tedavi edilmezse çok ciddi bir hastalık oluyor. Biz geçen yıl enfeksiyon bu yılda böbrek taşı problemi yaşadık

ilknrdaisy

Sanabellanin fiyatı 1.5 2 kiloya vurdugumuzda aynı fiyata geliyor ama şuanlık için kullanabilir takibini ama iş ciddileşir veteriner maması kullanması gerekirse zarara girmiş olur :// :) bu arada kediniz kısır mı?

ilknrdaisy

Bu arada bende öğrenciyim ve sizi çok iyi anlıyorum kendinize size taksit imkanı ya da elinize para gecince verebileceğiniz bir veteriner bulabilirsiniz :/ ben mesela tedavi 200 lira tuttuysa 50 tl 4 ay ödüyorum..

sonbalim

verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim yeni gördüm cevaplarınızı sanırım kumdan oldu kumu değiştirdim şuan için bahsettiğim şikayetler geçti ama idrarını yinede yapar yapmaz bi poşete alıp tek tek inceliyorum renk koku değişimi yok kedim kısır değil sanırım o bağırtıların sebebi de biraz bundan kaynaklı çünkü çıkardığı sesler dönem dönem oluyor malesef veteriner knusunda eskişehirde fiyatlar hep bu şekilde gittiğimiz veteriner de kapandı ama yine bi problemi olursa hemen götürürüm mama olarak brit care kullanıyoruz şuan için şikayetlerimiz geçti tekrar çok teşekkür ederim hepinize