Kedimin Çişi Hep Kokuyor Ne Yapabilirim Öneriler

miloshy

sık temizlememe rağmen odada hep bi garip koku oluyor tuvaletinin olduğu odada aşıları vs tam mama acana kullanıyoruz veya siz çiş kokusunu nasıl giderdiniz aslında çişleri direkt alıyorum ama sanki bir gaz kokusu gibi

7 CEVAP

gokhansultan

Kumunuzun koku hapsetme özelliği iyi olmayabilir. Kumuna biraz karbonat atıp karıştırabilirsiniz. Kokulu kum kullanıyorsanız kokusuzlara geçin. İdrar veya dışkı kokusuyla birleşince bazı kokulu kumlar kötü koku yayabiliyor

Nadenge

Erkek kedilerin idrarı daha asidik olduğu için daha fazla kokuyor. Dişi kedimin idrarı kokmazken erkek kedimin idrarı keskin kokuyor. Hatta erkek kedimin topaklanan idrarı dağılırken dişi kedimde böyle bir sorun olmuyor.

miloshy

karbonat zarar vermez dimi olgusa

Siyamask

Bu çiş kokusu probleminden bende muzdariptim. Karbonatı duydum ama denemedim. Vancat kumdan memnun kaldım. Denemediyseniz bir bakın derim🍀

fcylan

  1. Kedinizde idrar yolu enfeksiyonu olabilir

  2. Kediniz az su içiyor olabilir

  3. Acana ile ilgili kakası çok kokuyor şeklinde yorumlar duymuştum, idrarada bir bakmak adına maması değiştirilebilir.
    Bence veterinerinizde durumu iletip, mama değiştirip, bol su içmesini sağlayabilirsiniz.

ByTogi

Mamadan olabilir
Kumundan olabilir
Assu içmesinden olabilir
İdrar yollarında problem de olabilir
Tuvaletini yaparken ses çıkartıyor mu?

miloshy

evet tuvaletini yaparken böyle hafif sesler çıkarır arada mırıldama gibi