Kedim Dün 13:20 Gibi İdrar Yolu Enfeksiyonundan Öldü.

Veteriner hekime 10.04.2022 Pazar günü gidildiğinde iğne ve tedaviye başlanıyor. Durumu tespit ediliyor ve durumunun izlenmesi gerektiğini ifade ediyor. Geldikten sonra tuvalete girip 10 dakika boyunca çıkmaması ve sonucunda idrarını yapmaması gözlemleniyor. Hâl böyle olunca Pazartesi günü doğrudan veteriner hekimine götürdükten sonra sonda ile boşaltılacağını söyleyip anestezi uyguluyorlar fakat bir süre sonra sondanın girmediğini ve operasyona başlayacağını açacağını bildirdikten sonra işleme başlıyorlar. Saatler süren operasyondan sonra kedim sezar çıkıyor ve yoğun bakım ünitesine alıyorlar. Anesteziden uyandıktan sonra kumunda tuvalet yapması için ve bir şeyler yemesi için diğer bölmeye koyuyorlar fakat bir gün geçmesine rağmen ne tuvaletini yapıyor ne su içiyor ne yemek yiyor... Ben her gün gidip moral olsun diye yanında durdum oğlumun. Böyle bir şey aklımın ucundan geçmiyordu. Daha sonrasında dün 13.04 Çarşamba günü saat 12:20 gibi oradayken tekrar yoğun bakım ünitesine aldıklarını gördüm ve durumunu sorduğumda kalp sorunu başladı dediler ve oksijene bağlamışlardı. Akşama kadar bekleyeceğimi söyledikten sonra oturdum sırtı dönüktü, seslendim “ben buradayım sezar gitmeyeceğim bak, çıkacaksın burdan, seni özledim dedim” kuyruğu ve gözleri hareket etti kulağı oynadı” geçtim oturdum sonra arkasında bir 10 dakika geçtikten sonra nefes almadığını fark ettim karın kısmı inip çıkarken birden durdu önce emin olamadım gidip gözlerine ve ağzının oksijen makinesinde hareket etmediğini görünce hemen çıkıp seslendim açıp muayene odasına götürüp masaj yaptılar 15 dakika boyunca fakat kurtaramadılar... ben çok kötüyüm. En iyi mamayı kullandım en iyi kumu mamasını ölçüyle her şeyi ölçülüydü neden böyle oldu birden halen anlayamıyorum. Veteriner hekimi vs varsa biri bana yardımcı olsun. Anlayamıyorum.
Scottish Fold 1 Yaşında
06.03.2021 mart doğumlu

19 CEVAP

gece18

Başınız sağ olsun. Kediler acılarını ağrılarını gösterebilen varlıklar değil. Bir sabah oynayıp koşarken akşam her an acılar içinde kıvranırken görebilirsiniz hiç belli etmezler son ana kadar. Muhtemelen sizinkide öyle olmuş olabilir. İştahlarına, keyiflerine kanmamak gerekiyor. Bu yüzden tahlillerini 6 ayda bir tahlillerini yapmak gerekir. Başınız sağ olsun.

poverpuff

başınız sag olsun 😥

Gimlihanim

Başınız sağolsun. Çok üzüldüm. Sıvı alımı kedilerde oldukça önemli. Malesef hangi kuru mamayı yerlerde yesinler iyi gelmiyor onlara. Şu ara o kadar fazla görülüyor ki idrar yolları ile ilgili sıkıntılar, böbreklerle ilgili sıkıntılar..Demek ki bir yerde hata yapıyoruz ki bu çocuklarda bu sıkıntılar çok fazla görülüyor. Asla lafım size değil. Biriler artık bu konuyu ciddi olarak ele almalı. Malesef mevcut durum şuan için bunu dayatıyor. Sezar için çok çok üzgünüm. Huzurla uyusun

Başınız sağolsun çok üzüldüm.