Kedimiz Fip Mi

Kedimiriltisi

Merhaba. 13 yaşında bir kedisi var kuzenimin. Böbrek rahatsızlığı vardı yaştan dolayı. Karnında sislik olustu bir haftadir. Corona testi negatif ama fip demiş bir veteriner. Anlayan varsa fotoğrafları koysam, ne yapabiliriz, ben zaten yaşlı yormayalım diyorum

6 CEVAP

eneskolon

Corona testi negatifse nasıl fip oluyor benim bildiğim fip Corona pozitif olan kedilerde oluyor bağışıklık düşünce mutasyona uğrayıp fipe dönüşüyor

gokhansultan

Korona testi hem antijen hem antikor olarak yapıldı mı, antijen negatif çıkabilir ama antikor pozitif çıkabilir. Bu testlerin doğruluk oranı da %80-85 aralığındadır. Röntgende gerçekten de sıvı birikimi var gibi duruyor maalesef çünkü böbrek bağırsak karaciğerin röntgenden net belli olması lazım ancak hiç seçilemiyor. Karındaki sıvıdan örnek alıp test yapılsa daha kesin sonuç verir. Çok geçmiş olsun

6_zeytin

Merhaba karnından sıvı alındı mı? Hemogramı için ne dedi hekiminiz

6_zeytin

Yemesi içmesi tuvaleti nasıl?

gece18

Merhabalar sonuçları maalesef okuyamadım net değil.

Röntgende sıvı var gibi gözüküyor karnı dolu. İç organlarının çoğu belli değil. Ama bu demek değildir ki fip. Her sıvı birikimi taşıyan kedi fip değildir. O sıvının alınıp incelenmesi gerek. Corona pozitif değilmiş. Fip pozitif kedilerin mutasyona ugramasıyla oluşuyor çünkü. İstisnalarda olabilir elbet. Bunun yanında belirtilerde.

betulbakioglu

vucutta sivi toplanmasi karninda sivi toplanmasi sadece fip.degildir corona negatifse fip.olamaz zaten