Kızgınlık Ve Bağışıklık Düşüklüğü

Heratiko

Arkadaşlar daha önceki kısırlaştırma başlığında bahsetmiştim kızım 8 aylık ve 6. ayında kızgınlığa girmeye başladı. Geçen hafta cumartesi günü kısırlaştırma için götürdüğümüzde bağışıklık sistemi düşük çıktığı için bir hafta bu ilacı kullanıp öyle gitmemizi istedi veterineri. Fakat bu kız yine hafif kızgınlık belirtileri gösteriyor iki gündür ve iştahı bıçak gibi kesildi. İlacın iştah açıcı etkisi olduğu da yazıyordu yorumlarında fakat hiç etkisini göremedim. Kullanan varsa deneyimlerinizi paylaşır mısınız?
İkinci olarak da yine kızgınlıkta olduğu için tekrar stres durumu yaşanıyor gün içinde uzun süreler oyun oynatıp onu mutlu etmeye çalışıyorum ama nafile onun gözü yine dışardaki kedilerde. Tahlil sonuçları yine kötü çıkarsa yine ertelenecek operasyonu. Bu stresi azaltmanın başka yolu yok mu? 3.5 hafta sonra doğuma gideceğim bebek geldiğinde daha da strese girip hasta olur diye ödüm kopuyor kızgınlık stresinin üzerine bir de bebek ve eve gelecek olan misafirler… Misafir seven bir çocuk da değil benim bu kızgınlık durumunun önüne geçebilmek için tek çarem kısırlaştırılması. Bağışıklık güçlendirmek için başka bir yol var mıdır? Salı günü ilacı kullanalı bir hafta olacak o gün veterinere gittiğimizde soracağım ama yine sizlerden de fikir almak istedim.

13 CEVAP

Heratiko

Keşke verebilsek şırıngayı gördüğü an kaçıyor küçükken çok ilaç içti nefret ediyor şırıngadan yavrucağım. Islak mamayı hafif ısıtınca üstüne şurubu döküyorum bastırıyor ısınmış mamanın kokusu:) çok sevindim kullanan birinden duymak iyi geldi teşekkür ederim

eneskolon

bağışıklığını güçlendirmek için bağışıklık güçlendirici takviyelerin yanında beslenmesine bol bol et et suyu kefir veya yoğurt gibi şeyler ekleyin

fcylan

Merhaba, benim erkek kedimde kısırlaştırmaya götürdüğümüz gün bağışıklığı düşük olduğu görüldü. Veteriner bana VMP önermişti, onu kullandım. Ayrıca tüyü içinde biofeline başladım, kızgınlık süreci olduğu için beslenmesi bozulmasın diye haftada bir yaş mama veriyordum haftada iki yaş mamaya çıkarttım, özellikle maması tavuklu o nedenle balıklı yaş mamalar verdim. Son kan testimizde iyi çıktı sonuçları çok şükür. İştahı azaldıysa yaş mama, et ciğer haşlama ve yoğurt gibi ürünlerle destekleyin. Stres için stres azaltıcı pasteler var farklı markaların, onlardan deneyip oyun oynatmaktan başka bilemiyorum ne yapılabilir. Umarım bir an önce toparlar

bademthecatt

İmuneks etkili bir bağışıklık güçlendirici kedimde mevsim geçişlerinde kullanıyorum hasta kedilerde iyileşme döneminde bağışıklıkları güçlensin diye veriyorum 1 hafta hekimin dediği gibi kullanın bence ben şırıngayla veriyorum yaş mamada kokusunu alıp yemiyorlar şırıngayla veremediğim kedilerde babam tutuyor ben hızlıca ağzını açıp sıkıyorum sorun yaşamadık zaten bir süre şırınga kullanınca alışıyorlar sadece soluk borusuna kaçmamasına dikkat edin

bademthecatt

Yiyorsa sevindim devam edin rica ederim :)

İmuneks diye şurup var bağışıklık ve iştah açıcı ben kedime onu kullanmıştım bitkisel olarak da Melisa yaprağı varmış onu kaynatıp suyunu içirince kızanları hafif geçermiş

fcylan

Bize veteriner 10 gün sonra gelin dedi ama ben biraz daha toplasın veterinere gidip stres yaşamasın diye süreyi 1 aya çıkarttım. Tabi bu ara gözlemledim bir sıkıntı var mı diye, bizimki iyiydi bende, besledim, vitaminledim, oynadım öyle geçirdik, bir ay sonu gittiğimizde düzelmişti. Bizim kullandığımız vitaminin içeriği çok güçlü görünmüyordu aslında. İmmuneks daha iyi bildiğim kadarıyla ama veteriner önerdi diye değiştirmek istemedim. Siz de veteriner tavsiyesine uyun bence, ne olur ne olmaz.

teddybal

Bence şu an bağışıklığı iyi ise (1 hafta İmuneks kullanın demiş sanırım doktorunuz, o süre geçti ise) hemen yaptırın, estetik dikiş ile gaz anestezi ile de toparlanma süresi minimuma iner, doğumdan sonra vakit bulamayabilirsiniz diye düşündüm.

Palyaco

Viyo immune 14x30ml ve kedi çorbası hergun verin ikisini karıştırıp hem bağışıklığı çabuk kendine gelir ve iştahı açılır

Heratiko

Bağışıklığın yükselmesi süreci sizde ne kadar sürdü? Bize bir hafta imuneks-ş adında bir ilaç yazdı sabah akşam 1cc şeklinde. Şırıngayla içiremediğimiz için birer kaşık yaş mamanın içine katıp veriyoruz mecburen. Acaba sizin kullandığınızı mı kullansak sanki etki etmiyor gibi ancak tavuk haşlama yiyor onu da isteksiz. Bir de sık sık vermiyorum ama beslenmesi için mecburen haşlama yaş mama bir şekilde yedirmeye çalışıyorum artık:(

Heratiko

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Umarım kısa zamanda düzelir sorunları. Veterinere tekrar gittiğimde burada paylaşacağım gelişmeleri.

Heratiko

Arkadaşlar merhaba. Bu konuyla alakalı zaten soru açtığım için yeniden açmak istemedim. Çocuğumu yine ameliyat ettiremedim ve şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Tam tahliller için veterinere tekrar gidecekken bebeğin erken doğma gibi bir sorunu ortaya çıktı. Bu hafta komple hastanede geçirdim zamanımı. İki üç haftaya bebek doğacak tutabilirsek fakat ben bebekten sonra mı yaptırsam ameliyatı yoksa bu kısa zaman diliminde mi onun kararına varamıyorum. Geciktikçe gecikti ve hangisi şu an daha az stresli olur kızım için onu seçemiyorum. Ne olur bir fikir verin ameliyat mı daha stresli yoksa eve bir bebeğin gelişi mi? Ve ameliyat sonrası bebek kısa sürede gelmiş olacak kızım daha kötü olur mu?

Heratiko

Teddybal
Veterinerimiz de aynı şekilde olacağını söyledi operasyonun yalnızca üç dikiş olacakmış ve yandan açacağız bu şekilde daha çabuk toparlıyorlar dedi. Henüz danışamadık kendisine ama sizin deneyiminize göre sanırım veteriner de önce yapmanın mantıklı olacağını söyleyecek :) çok teşekkür ederim bilgi için