Arkadaşlarımın Kedileri Çok Saldırgan

Arkadaşlarımın kedileri çok saldırgan sokak kedisi olduklarındanmı bilmiyorum gerçekten ama hemen saldırıyorlar hele biri sahibine bile elletmiyor hemen kaçıyor! Elimin ağzına etti biri bugün neden böyleler? benim ki böyle değil hiç saldırmayı bile bilmez!

16 CEVAP

akitalove

Amaciniz sokak kedilerini kötülemek mi orasini çok merak ediyorum açıkcası. Sizin ki kediyse emin olun o da kedidir hiç süphe etmenize gerek yok bence ayrica her kedinin karakteri farklıdır her köpegin karakteri farkliysa kedilerde de karakter farkliligi var mesela ufacık cins köpek örneğin maltese terrier diyelim (cok asabiler o yuzden bu cinsi ornek verdim ) havlar hatta ıssırabilir ama koca bir sokak köpeği cok uysal ve sevilmek icin can atar bu yönden bakarsiniz karakter yargilamaniz burda boşa yapmış olcaksiniz

zeynepgurgen

Tüm satın alınan cins hayvanların sakin, tüm sokak hayvanlarının saldırgan olduğu kanısı nereden geliyor anlayamıyorum. Her insan gibi her hayvanın da karakteri farklıdır. Umarım o hayvancıkların sonu yeniden sokak olmaz.

martha

konu sahibinin profilini inceledim de fotoğrafta insanlar tatlı demiş kendisi yanıt olarak isveçten ücretli aldım diye yanıtlamış kimse sormamasına rağmen:) belli ki takıntılı biri

Neden? Cins olunca dahamı uysal oluyor ?!

zeynepgurgen

martha

Ne kadar dikkatlisiniz tebrik ederim. :)

miasugok

Ayrıca ben romeoyu çok sıkıştırıyorum zorla öpüyorum kafasını falan avcumun içine alarak seviyorum benim yaklaşımımın da suçu var bu saldırganlıkta. Siz de sinir olacağı şekilde yaklaşmışsınızdır ve saldırmıştır.

Düşuncem bu yönden yana tecrubeliyim cünku etrafimda birtek cins kedi bende var hemem hemem her arkimin kedisi var ve hepsi saldirıyor tabiki de tek bana değil herkese bunun nedenini sordum ve bazilari cevaplamiş sagolun

Zehramira

Benim yavru kedimde sarman ve o kadar uysalki ne tırmalar ne ıssırır gece asla beni uyandırmaz ve arabaya bindiği zamanda sadece dışarı izler bir kere bile miyavlamaz sizin bu cins merakınız ne acaba? Bide @martha nın dediği dikkatimi çekip gittim baktım gerçekten insan tatlı demiş ve sizde isveçten ücretli sahiplendik yazmışşınız pardonda bu soru size sorulmamış?

Hava atmaya çalışmış gibi geldi bana:/

Çünkü kimse ona nerden aldığını ne kadara aldığını sormamış

miasugok

Benim kedim scottish fold ve inanın benim ellerm sizinkinden beter bir halde şuan. Huy bu kedinin cinsiyle alakası yok.

Canandisli

Elinizde kedinizin kokusunu almislardir bazi kediler yabanci kedilerin kokularini alinca saldirganlasiyor sizin kedinizde de ortaya cikabilecek bir durum bu

iselas

Benim kedim tekir yani sokak kedisi hem de tam anlamıyla ama bir kere bile ne ısırdı ne tırmaladı. Çok kızdırsak hatta yanlışlıkla kuyruğuna falan basıp canını dahi acıtsak tırmalamaz. Yabancılara ve veterinere bile bir şey yapmıyor o kadar iyi huylu ama arkadaşlarımın cins kedilerinden bu kadar sakin olmayanları da var. Bu tür davranışlar kedinin kendi karakteri ile ilgili çünkü tırmalaması saldırganlık değil. Sadece uyarı veriyor size yapmasını istemediği bir şey yapmışsınız anladığım kadarı ile resimde ki çizik saldırmış olsaydı yapacağını on da biri bile değil sadece ufak bir uyarı yapmış size :))

havva12

SAHİPLERİNİ KISKANMIŞ OLABİLİRLER SENİ SEVMEMİŞLERDİR SAHİBİNE BİR ŞEY YAPACAK SANMIŞTIR O KEDİLERİN YANINDA FAZLA DURMA DAHA KÖTÜ OLUR :D...... BU ARADA KEDİNİN CİNSİ NE BENİMKİ SİYAM PROFİLİNDEKİ SİYAMA BENZİYOR :D

Zehramira

Aynen acınası bir durumda ama farkında değil yazık