Tüyü Aşırı Derecede Dökülüyor

Sakizzz2

Kedimi kısırlaştırdım proplan kısır mamaya geçtim aşırı tüy dökülme oldu çok fazla yatıyorum ama yinede çok dökülüyor kucağıma lafımda havada uçuyor resmen tüyleri bunu azaltmak için neler kullanabilirim

9 CEVAP

aslihan_e

Boş yere mama değiştirmeyin, yazlık tüyleri çıkana kadar çok tüy döküyorlar. Tüm kedilerim şuan deli gibi tüy döküyor ki mart ayına kadar hiç tüy dökülmeleri yoktu. Bu onların sağlıklı olduğunu gösterir. Normal zamanda, vücutları normal bir tepki veriyor. Yazlık ince ve seyrek tüyler çıkacak.

Sezgek

uzun süre proplan kullanmış biri olarak proplan da aşırı tüy dökümü oluyor yani o tüy dökümü aşırıymış ben anlamamışım eğer proplandan devam edecekseniz takviye yapmanız şart tüy ve deri sağlığı için mutlaka biotin ve çinko takviyesi proplanın vitamin değerleri de iyi olmadığı için multivitamin takviyesi yapmanızı öneririm yoksa tüy dökülmesiyle baş edemezsiniz ben proplan kullanırken normal dönemde tüyleri her yerde olurdu üstümde koltukta yerlerde tüy dökme döneminde ise havalarda uçuşurdu resmen yürürken havya saçılan tüyleri görürdüm şimdi ise tüy dökme mevsiminde bile proplanın en tüy dökülmeyen halinden bile az tüy döküyor yani takviye kullanmayın diye arkadaşlara katılmıyorum bizzat yaşamış biri olarak mutlaka takviye almanızı öneriyorum

emre3101

Birincisi mevsim geçişi olduğu için tüy döker ikincisi mamadan dolayı yapar biofelin b plus damla kullanın kısır kediler içinde var ben memnunum çok faydasını gördüm tüy yok denecek kadar az dökülüyor

Gimlihanim

Tüy dökümü şu ara başladıysa mevsimsel olarak çok normal. Kısırlaştırma ne zaman oldu bilmiyorum ama operasyondan sonra 6 ay kadar hormonlar dengesiz olduğundan yine tüy dökümü artışı çok normal. Bence hemen mama değişimine gitmeyin biraz gözlemleyin.

Sakizzz2

Yatıyorum değil arkadaşlar tarıyorum olucak 😁

bademthecatt

Mevsim geçişi o yüzden tüy dökülmeleri arttı her gün düzenli tarayın malt verin ek olarak balık yağı kullanabilirsiniz mama kedinize iyi gelmemiş olabilir mama değişimi yapabilirsiniz balıklı mamalarda tüyleri destekliyor

NorthNight

Benim kedimin normalde çok fazla tüy dökmesi olmaz yani bunaltacak kadar değildir, mevsimden dolayı yumak yumak çıkıyor taradığımda. Yani şu sıra hepsi deli gibi tüy döküyor, ne yapsanızda sanki faydası yokmuş gibi gelebilir size.
Ben daha önce biofeline plus b kullanıp çok memnun kalmıştım dozuna dikkat edilerek düzenli verilirse bence oldukça etkili bir ürün , tekrar alacağım hatta bu ara.

aslihan_e

Gereksiz yere vitamin desteği de kullanmayın, fazla vitamin iyi değil. Hele sıcak aylarda. Balık yağı da çok az omega içeriyor, neredeyse hiçbir faydası yok kediye. Onun yerine balık yemesi gerek ama tüy dökümünü durdurmaz şuan hiçbiri. Dursa zaten sıkıntı oluşur.

Pamuk_42

Ben hils mama kullanıyorum tüy dökülmelerine çok çok azalma oldu bide günde 4 defa ıslak kedi taragiyla tariyorum hem tüylerin dökülmesini azaltiyo tarağı islattigimiz için de tüylerin uçmasını engelliyor