Kedim Sürekli Hapşırıyor

İki kedim de yaklaşık dört beş günden beri sürekli hapşırıyor. Biri daha sık hapşırıyor. Nedeni ne olabilir?

6 CEVAP

gokhansultan

Bir çok sağlık sorunu hapiırmaya yol açabilir. Veterinere gidip hemogram başta olmak üzere hekimin önereceği testleri yaptırmanızda fayda var. Aman diyim hiç bir tahlil yapmadan teşhis konulmadan iğne ilaç vs yaptırmayın

Siyamask

Hapşırmaya başka semptomlarda eklenmiyorsa polen toz alerjisi de olabilir 🍀

Mercan58

Benim yetiskin kedimde 3 aydır hapşırıyordu veteriner hekim alerjik dedi kedim su an mantar ve hamile iyi bir veteriner hekime götürün

Seymmrym

Bizimki de hapşuruyor ama dikkat ettim yalanırken oluyo yada tozlu yatak altı gibi yerlere girince oluyor galiba bizdeki gibi burnuna kaçıyo tüyü toz falan ama ben tabiki veteriner defalarca götürdüm sordum herhangi bir sorun çıkmayınca bu ihtimale inandım

Superisi814

Kedi nezlesi , alerji gibi birkaç farklı sebebi olabilir..

bloodyluxury

Merhabalar,

Üşütmüş olabilirler ya da alerjik olabilir. Gözlerde/burunda akıntı, iştahsızlık var mı izleyip takip edebilirsiniz, bu belirtiler de varsa veterinerinizle görüşürseniz sağlıklı olur.