Kedim Evin Her Yerinde Tuvalet Yapıyor Ve Diskisinda Sümük Gibi Birşeyle Kaplı Kan Oluyo Nedendir Ac

Delila

Kendimizi veterinere götürdüm diskisina kadar test yapıldı ama bir rahatsızlığı çıkmadı biri bana yardımcı olabilirmi bu tuvalet problemine napabilirim ve bu kan kabızlık yada mama kaynaklimi acaba

3 CEVAP

bloodyluxury

Merhaba,

Bazı kediler tuvalet temiz olmadığı zaman bu şekilde davranışlar gösterebilir. Tuvalet temizliğine dikkat ediyor musunuz ? Dışkıda kan olması konusunda sizi tedirgin etmek istemem ancak normal bir durum değil. Test de yaptırmışsınız aslında, belki başka bir veteriner hekime de kontrole gidebilirsiniz. Tecrübeli arkadaşlar umarım yanıtlar. Geçmiş olsun.

zeuswashere

Dışkıda kanın yaygın sebebi sindirim probleminden kaynaklanıyor genelde. Eğer kullandıgınız mamayı ani olarak değiştirdiyseniz muhtemelen sorun bundan kaynaklanıyor. Mama geçişleri kademeli olarak yapılmalı ve en az 7 - 10 gün süreyle yeni mama, eski mamayla karıştırılarak verilmeli. Yeni mamayı azar azar arttırarak eski mamayla karıştırarak verin

zeuswashere

Ayrıca vitaminli macunlar, ek takviyeler veriyorsanız bunların sık kullanımı da dışkıda kan görülmesine sebep olabilir. Tüy topaklammasını giderici vitaminli macunlar benim kedimde aynı problemi oluşturmuştu. Azaltmayın deneyin. Geçmiş olsun