Kısırlaştırdıkdan Sonra Çok Yiyor

Sakizzz2

Arkadaşlar kedimi kısırlaştırmadan önce 1,5 kilo olan mama hemen hemen 1 ay gidiyordu kısırlaştırdım şu an kısır mama da aylık 3 kilo oldu maması çok mu yiyor azaltmalı mıyım

6 CEVAP

theyusra

en fazla 2, 2.5 kilo mama yemesi lazım bir kedinin. 3 kilo çok fazla azaltın mutlaka, gece vermeyebilirsiniz.

eneskolon

azaltın miktarı günde 1 çay bardağı 60 grama tekabül ediyordu galiba 1 çay bardağını biraz geçkin bir şekilde verebilirsiniz doymadığını düşünürseniz ama merak etmeyin isteseler bile doymuş oluyorlar

bademthecatt

Bende öğünlü besliyorum günlük bir çay bardağı yiyor bazen çok nadir biraz fazla verebiliyorum iki öğün veriyorum sabah ve akşam yetiyor kısır kedilerde kilo kontrolüne dikkat etmek lazım sizde öğünlü besleyebilirsiniz

cat_expert

Kısırlaştırdıktan sonra iştahının artması normal bir durum. Eğer hareketli bir kediyse yediğini yakıyorsa kilosunda problem yoksa sorun yok fakat hareketsiz bir kediyse ve aşırı yiyorsa ölçülü beslenmeye geçmeniz gerek.

Gimlihanim

Biraz fazla yiyor. Yavaş yavaş azaltarak duruma alıştırın derim ben. Kilo problemi yoksa verilmesi gereken ölçüyü bir miktar geçebilir. Ama kilo problemi varda kesinlikle yemesi gereken ölçüyü geçmemeli.

Sakizzz2

Kilo problemi yok çok zayıftı hatta biraz toparlandı şu an iyi kilosu