Kedi Tuvaleti Gerçek Kum

Besteyzc

Hepimizin bildigi üzere kediler doğada kuma ya da toprağa tuvaletlerini yapıp gömüyorlar ya hani evinizde beslediğimiz kedilerimize de eğer tuvaletlerinde normal kum kullanırsak ne olur kullanamaz mıyız

3 CEVAP

aslihan_e

Güvenilir steril bir kum olması gerek yoksa dışardaki kumdan kist ya da başka hastalıklar kapabilirsiniz. Kediniz de parazit ya da enfeksiyon kapabilir.

oykuyildiz

Hazır kumlar bile eve dağılıyor sokakta ki kumları düşünemiyorum . Birde onlar topaklanmaz sürekli kum mu taşıyacaksınız ?

NorthNight

Hijyenik değil, pratik değil, enfeksiyon riski yüksek.

Bir defasında yakınım köye götürdüğü kedisinin kumu bitince mecburiyetten 2-3 gün normal toprak kullandığını söylemişti. Bir sorun yaşamadan orayada yapmış. Ama bu kumda başka hayvandan kaynaklı bir parazit bir virüs bakteri herşey olabilirdi. Değer mi bu riske ve zahmete bence değmez.