Kedim İdrarını Yapamıyor

Kedim 5dk da bir kumuna gidip dakikalarca oturuyor ve idrarını damla şeklinde yapıyor. Karın bölgesi çok sert. Halsiz ve iştahsız. Yaş mamayı bile zorla yedirdim. Su hiç içmiyor. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz

11 CEVAP

Busraskanli

Bu ciddi bir problem siz ne yapsanız işe yaramaz. Böbreklerine zarar gelmeden acilen veterinere götürmelisiniz. Büyük ihtimal sonda takılması gerek.

Mrt26

Sürekli tuvalet pozisyonunda olur, aynı sorunu yaşadım iki kez sonda takıldı.Tekrarladı vücut kendisi yapıyormuş.Bundan sonra Urinary mama alacaksınız,ben Sanabella Ürinary mama kullanıyorum.Kesinlikle Bio Urinamin C vitamini günde 1 tane bir tanede My Cat Nova C vitamini verdim.Birde 20 CC lık şırınga ile günde 3-4 kez su verdim,tabi iğne takmadan.Şu an gayet iyi.Geçmiş olsun

Kedimiriltisi

Kum döküyor ya da taş düşürüyor. Veterinere götürmeniz gerekiyor

Gimlihanim

Evde bir müdahale yapamazsınız. Veterinere götürmelisiniz en acil şekilde mutlaka. İdrar yolları ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor belli ki çocuk. Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede toparlanır minik 🙏🏻

Hepinize çok teşekkür ederim. Pisicanım şuan gayet iyi iştahı falan yerine geldi. Veterinere götürdüm ve sadece idrar yollarında enfeksiyon olduğunu antibiyotik iğne tedavisi yapacağını söyledii. Üriner malt paste verdi :)

ByTogi

İdrar yollarında iltihaplanma olabilir bu da yüksek ihtimal

Busraskanli

Çok çok geçmiş olsun..

Minikmuezza

Kediniz disimi benim kedimde kizgiktayken bunu yapiyordu bende hastalik sanmistim ama degilmis koku birakmaya calisiyormus

ByTogi

Biraz zeytinyağı vermeyi deneyin ama en kısa sürede veteriner görmesi en uygunu

Bugün gün içerisinde verdim fakat bir işe yaramadı :(

Palyaco

Acil kizilcik 1 yemek kaşığı kizilcigi bir su bardağı sıcak suda 20 dakika bekletin süzün ve 1 çay kasigi kedi çorbasına ekleyin hergun yapın 15 gün sonra haftada 3 dusurun