Kedim Eve Sürekli Tuvaletini Yapıyor

xyamuurrr

Merhaba, kedim 1 senedir benimle daha önce hiç böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Aksine çok temiz, tuvaleti geldiğinde bunu güzelce anlatan bir kediydi. Ama yaklaşık 1 aydır ben işe girdiğimden beri kedim sürekli eve çişini ve kakasını yapıyor. Tuvaleti geldiğini asla söylemiyor yaptığı gibi üstüne yatıyor neden böyle bir huy edindi bilmiyorum sürekli kaka temizlemekten çok yoruldum ne yaptıysam olmadı lütfen yardım edin

5 CEVAP

eneskolon

Kedim tuvaleti geldiğinde bana anlatıyor ben götürüyorumdan ben kumu olmadığını anladım maalesef 😀

eneskolon

Kumu yokmu hayvanın kumuna gidip yapar size söylemesine gerek yok

xyamuurrr

Evde bakılan bir kedinin kumu olmaması mümkün mü? Kedim tuvaletini yapana kadar başında beklememi isteyen biri ve şu anda bu huyunu yapmıyor eve tuvaletini yapıyor diyorum neyini anlayamadınız acaba?

fanajal

Gerçekten çok komik yaaa.Demek kakiskosu geldiğinde size söylüyor ve başında bekliyorsunuz:)

Anonymus683514

Yazdığınız şeyden sizi beklemeniz için çağırdığı falan hiç anlaşılmıyor. Sanki köpek gibi dışarı çıkarılıyor gibi yazmışsınız.

Ben kendi adıma davranışı başından çok sağlıklı bulmadım, kedinin yemeği, tuvaleti için yanında birinin olmasına gerek yok bunları kendi başına halledebiliyor olmalı. Hayvan nihayetinde sizin olmadığınız fark ediyor ve korkuyor olabilir. Veya tuvaletini sizin olmadığınızı varsayarak tutmaya çalışıyor ve tutamıyor olabilir. Bana davranışsal gibi geldi anlattıklarınızdan. Idrar yoluyla ve genel olarak boşaltımla ilgili bir sıkıntısı, hastalığı olsa bunun başka belirtileri de olurdu