Kedi Kakasını Neden Tuvaletine Yapmak Yerine Dışına Yapar?

Pel11

Normalde yapmazken 1 aydır kum kabının dışına bırakıyor kakasını ısrarla. Bunun sebebi nedir ve ne şekilde çözümleyebiliriz ?

2 CEVAP

zeynandkekik

Bunun birçok sebebi olabilir. Yakın zamanda kum değiştirdiyseniz kumu sevmemiş olabilir, kum kabının yerini değiştirdiyseniz tepki gösteriyor olabilir, eve başka kedi veya tanımadığı biri geldiyse stresten yapıyor olabilir, kum kabı küçük geliyor olabilir, kum seviyesi az geliyor olabilir, kum kabını temizlemenizi istiyor olabilir. Eğer bunların hiçbiri değilse, herhangi bir sağlık sorunu olabilir, 1 ay diyorsunuz, çok uzun bir süre. Acilen hekiminize danışmanızı öneririm.

kukicim

tuvaleti küçük geliyor rahat etmiyor olabilir daha geniş rahat edeceği bir tuvalet sağlarsanız sorun çözülebilir belki